Foto: Williams/LAT

“Williams” komanda šodien ir paziņojusi, ka Klēra Viljamsa kļuvusi par komandas vadītāja pienākumu izpildītāju.

Ņemot vērā pēdējā laika pavērsienu “Williams” komandā, kad vienību pameta tās izpilddirektors Toto Volfs, un notikumus Sera Frenka Viljamsa privātajā dzīvē, kad aizsaulē aizgāja viņa sieva Lēdija Virdžīnija Viljamsa, šāds pavērsiens nav liels pārsteigums.

Lai gan sākotnēji pats komandas vadītājs Sers Frenks Viljamss pretojās tam, ka viņa bērni iesaistītos Formula 1 komandas darbā, Klēras Viljamsas vēlme piedalīties procesos nebija apturama un pēdējos gados viņa pildīja sabiedrisko attiecību speciālista pienākumus, organizējot komandas un pilotu PR pasākumus.

Tomēr straujās izmaiņas komandā šobrīd ir piespiedušas veikt izmaiņas komandas vadošajā sastāvā. Sers Frenks Viljamss nedevās klātienē uz pirmajiem diviem pomsiem gan veselības stāvokļa dēļ, gan sēru dēļ. Austrālijā formāli komandas vadītāja vietu ieņēma tehniskais direktors Maiks Kuglans, bet Malaizijā jau klātienē bija ieradusies Klēra Viljamsa.

“Pēdējās dekādes laikā Klēra nepagurusi ir strādājusi Williams labā,” paziņoja Sers Frenks Viljamss. “Viņas zināšanas par Formulu 1 un uzticība komandai nav apšaubāmas. Esmu lepns, ka viņa ir pierādījusi sevi kā ļoti vērtīgi kadru. Tagad es redzu, ka komanda ir drošās rokās. Jāsaka, ka šis solis ieguva arī Džinijas (Lēdija Virdžīnija) svētību – viņa būtu ļoti lepojusies redzēt Klēru man blakus komandas vadītājas postenī.”

1 KOMENTĀRS

 1. Jāsaka, ka 2011.gadā testos Barselonā bija iespēja parunāt ar Klēru, kura toreiz organizēja intervijas ar Williams pilotiem. Viņa bija ļoti vienkārša un jautra – aiz savas pietātes pret paša Sera Frenka Viljamsa meitu laikam biju iedomājies ko citu. Intervija toreiz tā arī nesanāca, bet tika ielikti labi pamati, lai vēlāk krietni vienkāršāk tiktu klāt tam pašam Valteri Botasam un arī pie pāris ekskursijām Williams boksos.

 2. protams ka Williams komandas vadiitaajam ir jaanes shis uzvaards. tikai logjiski ka gjimenes uznjeemumu manto mantiniece.

  diivaini vieniigi ka wikipeedija saka, ka Frenkam ir viens beerns- Dzhonatans Williams, kursh turklaat arii straadaajot autosportaa. Kleera nav piemineeta 🙁

 3. lai nu Klērai izdotos ģimenes vārdu nest ar godu!

  jo komandas “augša” šobrīd liekas pati vājākā vieta, kopš Gillana un Parra aiziešanas. faktiski Kuglans nonāk tādā kā “viens džeks dara visu” pozīcijā, kurā Semam Maiklam savulaik tik lieliski viss izdevās. Parrs no tās atrada izeju, tagad tāda jāmeklē jaunajai komandas vadītājai.

 4. 27th March 2013. Grove, UK. Williams Grand Prix Holdings PLC has announced today that Claire Williams is to become the Deputy Team Principal of the Williams F1 Team.

  This newly created position will see Claire work alongside Founder and Team Principal Sir Frank Williams to play a pivotal role in the day to day running and long term development of the race team.

  tas augstāk ir no williamsf1.com. Deputy latviski parasti tulkojas kā ‘vietnieks’, citiem vārdiem sakot, vecais zēns Frenks vadības grožus un kloķus pagaidām atdot netaisās.. 😀

  Citādi, izlasot f1.lv raxtu, jau nosabījos, ka drīz nekrologs gaidāms..