Latviešu autosportists Reinis Nitišs izcīnījis otro uzvaru pēc kārtas Eiropas rallijkrosa čempionātā, šoreiz iegūstot pirmo vietu sezonas ceturtajā, Somijas posmā.

Jau ziņojām, ka pēc pirmās sacensību dienas, kad tika veiktas pirmās divas kvalifikācijas, Nitišs ierindojās tikai septītajā vietā. Tomēr svētdien kvalifikācijas braucienos Nitišam jau pirmā un otrā vieta, kā rezultātā ar trešo labāko laiku izdevās iekļūt pusfinālā.

Tur jaunajam rallijkrosistam izdevās uzvarēt, par 2.7 sekundēm sešu apļu cīņā apsteidzot krievu braucējus Vadimu Makarovu un Timuru Šigabudinovu. Otrajā pusfinālā uzvaru guva Nitiša pārstāvētās “Set Promotion” komandas biedrs Ildars Rahmatuļins, kurš pārspēja Eriku Farenu un Ulriku Linemanu.

Šie seši braucēji tikās “Super 1600” klases finālā, kur Nitišs jau pirmajā līkumā iebrauca kā līderis, kamēr aiz viņa iekārtojās komandas biedri Rahmatuļins un Šigabudinovs. Nitišam izdevās noturēt pārsvaru līdz finišam un viņš par 2.6 sekundēm apsteidza Rahmatuļinu, kamēr Šigabudinovs trešo vietu sīvā cīņā atdeva Farenam.

Otrs Latvijas pārstāvis Reinis Safonovs arī tika līdz pusfinālam, iekļūstot tajā kā pēdējais, divpadsmitais. Tomēr savā braucienā Safonovs finišēja sestais un posma kopvērtējuma līdz ar to izcīnījis 12. vietu.

Pēc aizvadītiem četriem Eiropas čempionāta posmiem Nitišs ar 96 punktiem ir “Super 1600” klases līderis, kamēr Rahmatuļins ir 3 punktus aiz viņa. Trešo vietu, zaudējot Nitišam 11 punktus, ieņem zviedru pilots Farens.

Prestižajā “SuperCar” klasē Kouvolas trasē par uzvarētāju kļuva amerikānis Taners Fousts ar “Ford Fiesta” automobili, kamēr otro vietu izcīnīja Timurs Timerzjanovs, bet trešo vietu ieguva Timijs Hansens. No starta līdz pat priekšpēdējam aplim vadībā atradās bijušais WRC pilots Peters Solbergs, tomēr norvēģim neilgi pirms finiša salūza mašīnas stūres mehānisms un nācās izstāties.

1 KOMENTĀRS

  1. Taners Fousts ir amerikāņu Top Gear viens no vadītājiem. Un viņam tā nav pirmā uzvara. Youtubā ir baigā kritika USA Top Gear virzienā un tagad šitais vecītis diezgan normāli uz to visu atbild, jo neviens cits neko tādu nav spējīgs parādīt. Patiesībā vispār neviens cits amerikānis nav spējīgs konkurēt pasaules līmenī.