Foto: Mercedes/Hoch Zwei

Luiss Hamiltons uzskata, ka “Mercedes” ir vajadzīgs ‘liels solis’ uz priekšu, lai komanda varētu cerēt uz cīņu par titulu, tomēr brits nesagaida, ka progress būs jau uz Lielbritnānijas GP.

“F1LV

2008.gada čempions vēl pirms sezonas sākuma testos Heresā paziņoja, ka titula cīņa šogad nav reāla. Sezona ir sākusies ar vairākiem pjedestāliem un pāris neveiksmīgām sacīkstēm, bet kopvērtējumā Hamiltons ir 4.pozīcijā ar 55 punktu deficītu līdz līderim Sebastianam Fetelam.

“Mercedes” centieni realizēt savu kvalifikācijas ātrumu sacīkšu rezultātā ir nesuši augļus pēdējos divos posmos – Monako uzvaru izcīnīja Rosbergs, bet Kanādā Hamiltons bija trešais. Taču krietni smagāki laiki “Mercedes” komandu gaida Silverstonā, kur ātrie līkumi būs smags pārbaudījums riepām un tas joprojām ir W04 modeļa lielākais trūkums.

[column size=”2-5″] [quote]Es prasu savai komandai, kāpēc mums nav tādas detaļas, kā ir “Ferrari” un “Red Bull”?[/quote][/column]

“Pēc Monreālas trešās vietas man nav ilūziju par to, ko varam sagaidīt Silverstonā – es noteikti neceru uz uzvaru,” skaidroja Hamiltons britu presei. “Jau Monreālā Fetels bija ātrāks par mani sekundi aplī un mēs šo sekundi nespēsim atgūt līdz nākamai sacīkstei. Taču ar pārējiem mēs varam cīnīties. Kas attiecas uz čempiona titulu, tad priekšā vēl ir 12 sacīkstes un tas nav neiespējami, taču mums vajadzīgs nopietns progress ar mašīnu.”

Pats Hamiltons atzina, ka cenšas motivēt “Mercedes” komandu, cik vien ir viņa spēkos.

“Es vienmēr aicinu komandu strādāt vēl smagāk,” skaidroja brits. “Mums ir lieliska kvalifikācijas mašīna un tagad tā jūtas labāk arī sacīkstē. Taču konkurentiem ir lietas, kas mūsu mašīnai trūkst. Es prasu savai komandai, kāpēc mums nav tādas detaļas, kā ir “Ferrari” un “Red Bull”? Viņi man atbild, ka mēs testēsim tās pēc 3 nedēļām. Un tad es saku: ‘Kāpēc mums netestēt tās tūlīt?’. Es vienmēr mēģinu motivēt puišus.”