Foto: FIA

Žanam Todam ir uzradies konkurents cīņā par FIA prezidenta amatu. Lauda prognozē Fetelam titulu divus posmus pirms čempionāta beigām. Singapūrā komandām jāizmanto īpaša riteņu drošības sistēma.

“FIA Foundation” direktors Davids Vards (attēlā) ir uzteicis savu amatu, lai pieteiktu kandidatūru uz FIA prezidenta vēlēšanām, kurās viņš konkurētu ar esošo prezidentu Žanu Todu. Savulaik Vards bijis padomdevējs Lielbritānijas Leiboristu partijā, bet kopš 1996.gada ieņem dažādus amatus FIA. Turklāt Vards sniedza ievērojamu atbalstu Žanam Todam viņa priekšvēlēšanu kampaņā cīņā ar Āri Vatanenu pirms četriem gadiem. Tomēr savulaik Vārdam bijusi ļoti cieša sadarbība ar Maksu Mosliju un līdz ar to brits zināmā mērā ‘mantojis’ vairāku Moslijam uzticīgo federāciju atbalstu. Interesanti, ka savā blogā Deivids Vards izteicies, ka vēlētos redzēt Moslija atgriešanos un cīņu ar Žanu Todu par FIA prezidenta amatu.

“Mercedes” direktors Nikijs Lauda ir izteicies, ka Sebastjans Fetels savu ceturto čempiona titulu izcīnīs divus posmus pirms čempionāta izskaņas. Lai gan tieši “Mercedes” pilots Luiss Hamiltons ir viens no Fetela reālākajiem sāncenšiem uz titulu, Lauda ir pārliecināts par “Red Bull” līdera pārliecinošu triumfu ceturto gadu pēc kārtas. “Es pat teiktu, kav Fetels kļūs par četrkārtējo čempionu jau Abu Dabi posmā,” paziņoja Lauda intervijā “Bild”. “Viņam punktu pārsvars pat pirms Spa bija ļoti liels un arī šajā trasē “Red Bull” dominēja, lai gan iepriekš nav bijuši īpaši spēcīgi. Varbūt Moncā viņš nav favorīts, bet jebkurā citā trasē viņa rīcībā ir pati labākā mašīna. Mēs nepadosimies un arī esam ļoti progresējuši, tomēr “Red Bull” joprojām ir labāki.”

F1 komandām sākot ar Singapūras GP izcīņu būs jāizmanto uzlabotas riteņu drošības sistēmas, kas neļaus tiem atdalīties no mašīnas kustības laikā. Jau tika ziņots par negadījumu Vācijas GP laikā, kad tika traumēts FOM operators. F1 noteikumos jau bija punkts par obligātu riteņu drošības sistēmu, taču nebija sīkāk precizēts šīs sistēmas uzbūve. Iepriekš šī sistēma neļāva ritenim lidot pa gaisu mašīnas avārijas brīdī un ar tērauda trosēm noturēja pie šasijas pat, ja mašīnas balstiekārta bija sadragāta. Tagad šī sistēma būs jāpapildina un jānodrošina, lai riteņi neatdalītos arī gadījumos, kad tie netiek pienācīgi pieskrūvēti. Par gaidāmajām izmaiņām komandas tika informētas jau pirms vasaras brīvdienām un vairākas vienības jauno sistēmu izmēģināja jau treniņos Spa trasē. “Jaunā sistēma nedaudz izmaina boksu apmeklējumu procedūru un laikā, kad pitstops aizņem divas un nedaudz vairāk sekundes, arī nelielas izmaiņas rutīnā var izsist mehāniķus no ierindas,” atzina “McLaren” sporta direktors Sems Maikls. “McLaren” jauno sistēmu plāno izmēģināt arī treniņos Moncā.

1 KOMENTĀRS

  1. Vai tad jau iepriekš nerunāja par to, ka riteņiem būtu jābūt kaut kādām atsaites sistēmām? Kā saasinās problēma, tā uzreiz kaut ko gudro. Varu saderēt, ka nekas nemainīsies. Un tas tomēr ir autosports. Visu cieņu drošībai, bet nu pa laikam kaut kas kaut kur visu laiku notiksies.

    Un par Laudu- tam vecim tiešām vajadzētu sākt mazāk runāt. Pārāk lielu tuftu dzen ik pa laikam.