Saimons Paženo izcīnījis uzvaru haotiskā IndyCar sacīkstē Baltimoras ielās.
Pēdējā sacīkstes posmā pēc kārtējā restarta Paženo par uzvaru cīnījās ar Marko Andreti un vēlāk arī ar Džozefu Ņūgārdenu, tomēr francūzis nosargāja uzvaru un tas ļāva “Schmidt” komandas braucējam pacelties uz trešo vietu kopvērtējumā, jo neveiksmes piedzīvoja vairāki čempiona titula pretendenti.
Skots Diksons izstājās pēc sadursmes ar Vilu Pauveru, lai gan brits par izraisīto sadursmi nebija informēts un vēl gaidot boksos kamēr viņa formula tiek labota, bija pārliecināts, ka pats kļūdījies taisnē un aizķēris betona sienu. Tostrap esošajam čempionam Raijanam Hanteram Rejam atgadījās tehniskas problēmas ar mašīnas elektroniku un amerikānis palika trases malā.
Vairākos negadījumos un incidentos bija iesaistīts arī čempionāta līderis Elio Kastronevess un likās, ka sacīkste būs neveiksmīga, tomēr “Penske” pilots finišēja devītajā vietā un uz savu konkurentu neveiksmju rēķina pat palielināja savu punktu pārsvaru līdz 49.
Uz goda pjedestāla kopā ar Paženo kāpa arī jau pieminētais Ņūgārdens, kuram tas bija pirmais goda pjedestāls karjerā, kā arī Sebastjans Burdē, kurš sacīkstes vidusdaļā bija arī līdera godā.
IndyCar Baltimoras sacīkstes labākie momenti
IndyCar Baltimoras sacīkstes rezultāti
1. Simon Pagenaud Schmidt/Honda 2h16m32.3443s 2. Josef Newgarden Fisher/Honda +4.1592s 3. Sebastien Bourdais Dragon/Chevy +7.9588s 4. Justin Wilson Coyne/Honda +10.7598s 5. Simona de Silvestro KV/Chevy +11.6017s 6. Charlie Kimball Ganassi/Honda +21.4160s 7. James Hinchcliffe Andretti/Chevy +22.8422s 8. Sebastian Saavedra Dragon/Chevy +25.5377s 9. Helio Castroneves Penske/Chevy +29.3117s 10. Marco Andretti Andretti/Chevy +40.5499s 11. Tristan Vautier Schmidt/Honda +1 aplis 12. Oriol Servia Panther/Chevy +1 aplis 13. EJ Viso Andretti/Chevy +1 aplis 14. Ed Carpenter Carpenter/Chevy +1 aplis 15. Tony Kanaan KV/Chevy +2 apļi 16. Stefan Wilson Coyne/Honda +3 apļi 17. Graham Rahal Rahal/Honda +7 apļi 18. Will Power Penske/Chevy +8 apļi Izstājās: Scott Dixon Ganassi/Honda 52 apļi Ryan Hunter-Reay Andretti/Chevy 42 apļi Dario Franchitti Ganassi/Honda 22 apļi Luca Filippi Herta/Honda 12 apļi James Jakes Rahal/Honda 5 apļi Takuma Sato Foyt/Honda 4 apļi
O, jā – šī bija kārtīga demolātoru gonka uz izdzīvošanu! 😀
Interesanta ir arī spriedze starp abām grandu komandām Penske un Ganassi. Ja Sonomā kašķis nobrieda boksos, tad tagad jau mašīnas tiek dauzītas trasē. Nebūtu Diksons tik ‘vēss džeks’, klope būtu garantēta. Iespējams šī agresīvā abu komandu sāncensība būs sezonas izskaņas galvenā odziņa 😀
Highlights, jau IndyCar ir interesanti, bet tiešraidē, kad puse no sacenes tiek noriņķota aiz Safety car gan nav iespējams skatīties.
Gonka baisi labā, bet drošības mašīna tiešām krita uz nerviem, jo ik pa brīdim kāds pamanījās ieplēst bortā, izbeigties vai vispār uztaisīt “sastrēgumu” 1majā līkumā 🙂 Es brīnos, kā Vilam netika iešķilts sods par tik rupju Skota bloķēšanu, parasti tiesneši Indy ļoti strikti attiecās pret bloķēšanu. Nascarā 100punkti par tādu “joku” būtu izkāvušies gan piloti, gan mehāniķi… 😀
Dažos atkārtojuma rakursos jau varēja redzēt, ka Vils visdrīzāk ar to manevru centās iespraukties blakus abiem līderiem, nevis kādu bloķēt. Viņa vienīgā kļūda bija tā, ka nepamanīja Diksonu, kurš līdzīgu izrāvienu bija uzsācis sekundes desmitdaļu ātrāk. Tā kā, ja nerīko mērķtiecīgas ‘raganu medības’, tad to var norakstīt pie sacīkšu incidentiem.
Nu Vils arī nekad nav izcēlies ar rupjiem manevriem gonkā, tā kā šajā gadījumā es vairāk domāju “pārāk acīgos” Indy tiesnešus, nevis Vila tīšu bloķēšanu, jo manevrs ne tuvu neizskatījās pēc bloķēšanas, bet vnk tikšanu iekšmalā, lai varētu moš pat visus uzreiz apdzīt tajā 180grādu līkumā.