Foto: Baltimore Sun

Saimons Paženo izcīnījis uzvaru haotiskā IndyCar sacīkstē Baltimoras ielās.

“F1LV

Pēdējā sacīkstes posmā pēc kārtējā restarta Paženo par uzvaru cīnījās ar Marko Andreti un vēlāk arī ar Džozefu Ņūgārdenu, tomēr francūzis nosargāja uzvaru un tas ļāva “Schmidt” komandas braucējam pacelties uz trešo vietu kopvērtējumā, jo neveiksmes piedzīvoja vairāki čempiona titula pretendenti.

Skots Diksons izstājās pēc sadursmes ar Vilu Pauveru, lai gan brits par izraisīto sadursmi nebija informēts un vēl gaidot boksos kamēr viņa formula tiek labota, bija pārliecināts, ka pats kļūdījies taisnē un aizķēris betona sienu. Tostrap esošajam čempionam Raijanam Hanteram Rejam atgadījās tehniskas problēmas ar mašīnas elektroniku un amerikānis palika trases malā.

Vairākos negadījumos un incidentos bija iesaistīts arī čempionāta līderis Elio Kastronevess un likās, ka sacīkste būs neveiksmīga, tomēr “Penske” pilots finišēja devītajā vietā un uz savu konkurentu neveiksmju rēķina pat palielināja savu punktu pārsvaru līdz 49.

Uz goda pjedestāla kopā ar Paženo kāpa arī jau pieminētais Ņūgārdens, kuram tas bija pirmais goda pjedestāls karjerā, kā arī Sebastjans Burdē, kurš sacīkstes vidusdaļā bija arī līdera godā.

IndyCar Baltimoras sacīkstes labākie momenti

IndyCar Baltimoras sacīkstes rezultāti

 1. Simon Pagenaud    Schmidt/Honda  2h16m32.3443s
 2. Josef Newgarden   Fisher/Honda     +4.1592s
 3. Sebastien Bourdais  Dragon/Chevy     +7.9588s
 4. Justin Wilson    Coyne/Honda     +10.7598s
 5. Simona de Silvestro KV/Chevy       +11.6017s
 6. Charlie Kimball   Ganassi/Honda    +21.4160s
 7. James Hinchcliffe  Andretti/Chevy    +22.8422s
 8. Sebastian Saavedra  Dragon/Chevy     +25.5377s
 9. Helio Castroneves  Penske/Chevy     +29.3117s
10. Marco Andretti    Andretti/Chevy    +40.5499s
11. Tristan Vautier   Schmidt/Honda      +1 aplis
12. Oriol Servia     Panther/Chevy      +1 aplis
13. EJ Viso       Andretti/Chevy     +1 aplis
14. Ed Carpenter     Carpenter/Chevy     +1 aplis
15. Tony Kanaan     KV/Chevy        +2 apļi
16. Stefan Wilson    Coyne/Honda       +3 apļi
17. Graham Rahal     Rahal/Honda       +7 apļi
18. Will Power      Penske/Chevy      +8 apļi
Izstājās:
   Scott Dixon     Ganassi/Honda     52 apļi
   Ryan Hunter-Reay   Andretti/Chevy     42 apļi
   Dario Franchitti   Ganassi/Honda     22 apļi
   Luca Filippi     Herta/Honda      12 apļi
   James Jakes     Rahal/Honda       5 apļi
   Takuma Sato     Foyt/Honda       4 apļi

1 KOMENTĀRS

 1. O, jā – šī bija kārtīga demolātoru gonka uz izdzīvošanu! 😀
  Interesanta ir arī spriedze starp abām grandu komandām Penske un Ganassi. Ja Sonomā kašķis nobrieda boksos, tad tagad jau mašīnas tiek dauzītas trasē. Nebūtu Diksons tik ‘vēss džeks’, klope būtu garantēta. Iespējams šī agresīvā abu komandu sāncensība būs sezonas izskaņas galvenā odziņa 😀

 2. Gonka baisi labā, bet drošības mašīna tiešām krita uz nerviem, jo ik pa brīdim kāds pamanījās ieplēst bortā, izbeigties vai vispār uztaisīt “sastrēgumu” 1majā līkumā 🙂 Es brīnos, kā Vilam netika iešķilts sods par tik rupju Skota bloķēšanu, parasti tiesneši Indy ļoti strikti attiecās pret bloķēšanu. Nascarā 100punkti par tādu “joku” būtu izkāvušies gan piloti, gan mehāniķi… 😀

  • Dažos atkārtojuma rakursos jau varēja redzēt, ka Vils visdrīzāk ar to manevru centās iespraukties blakus abiem līderiem, nevis kādu bloķēt. Viņa vienīgā kļūda bija tā, ka nepamanīja Diksonu, kurš līdzīgu izrāvienu bija uzsācis sekundes desmitdaļu ātrāk. Tā kā, ja nerīko mērķtiecīgas ‘raganu medības’, tad to var norakstīt pie sacīkšu incidentiem.

   • Nu Vils arī nekad nav izcēlies ar rupjiem manevriem gonkā, tā kā šajā gadījumā es vairāk domāju “pārāk acīgos” Indy tiesnešus, nevis Vila tīšu bloķēšanu, jo manevrs ne tuvu neizskatījās pēc bloķēšanas, bet vnk tikšanu iekšmalā, lai varētu moš pat visus uzreiz apdzīt tajā 180grādu līkumā.