Foto: Repsol Honda

Ar Marka Markesa uzvaru svētdien Aragonā noslēdzās kārtējais MotoGP čempionāta posms. Horhe Lorenco finišēja otrais, bet Dani Pedrosa piedzīvoja kritienu pēc nelielas saķeršanās ar komandas biedru.

“F1LV

Lai gan startā atkal vadībā izvirzījās Horhe Lorenco, kurš izcīnījis uzvaras pēdējos divos posmos, abi “Repsol Honda” braucēji sacīkstes vidusdaļā strauji tuvojās un tieši Dani Pedrosa izskatījās apņēmības pilns un gatavs izrādīt pretestību arī savam komandas biedram, kuru viņš apdzina pakaļdzīšanas laikā.

Foto: Repsol HondaTomēr pirms kārtējā līkuma Marks Markess pazaudēja savu bremzēšanas punktu un cenšoties izvairīties no Pedrosas motocikla, aizķēra aizmugurējo riteni un norāva elektronikas sensoru. Tā rezultātā pāris sekundes vēlāk Dani Pedrosa palicis bez vilces kontroles, piedzīvoja smagu kritienu izejā no pagrieziena. Par laimi Pedrosa nopietnas traumas neguva, tomēr gūžas un muguras sasitumi ir pietiekami spēcīgi.

Markess spēja atgriezties trasē un atlikušajā sacīkstes gaitā sadeldēt Lorenco pārsvaru, galarezultātā apdzenot arī “Yamaha” līderi un tādejādi palielinot pārsvaru kopvērtējumā līdz 39 punktiem. Pēc kritiena un ‘nulītes’ šajā posmā Pedrosas deficīts līdz čempionāta līderim ir 59 punkti, bet ceturtajā vietā kopvērtējumā nostiprinājās Valentīno Rosi, kurš Aragonā kāpa uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. Nākamais posms notiks pēc divām nedēļām Sepangas trasē Malaizijā.

1 KOMENTĀRS

  1. Šitā turpinot, ka tik Markes nepanāk to pašu ko Vetels – ka publika izsvilpj ! Atceros vienā posmā, kad pēdējā līkumā vienkārši ietriecās Lorenzo sānos – nu reāli par vēlu leca, arī pēc tam teica, ka tas viņam esot vienkārši sacīkšu incidents un viss … Par kontaktu ar Pedrosu, nu skaidrs, ka smagi jāatvainojas. Kamēr neesi kārtīgi blakus ielīdis, skaidrs, ka priekšā esošajam mocim ir taisnība (ja vien nedara galīgas muļķības), jo viņš tevi neredz … Sports ir sports – katram var gadīties – galvenais uzņemties atbildību, atzīt, ja esi kļūdījies …