Foto: Aldis Putniņš

Viena no tēmām, ko izskatīja Pasaules Motoru Sporta padomes tikšanās laikā Dubrovnikā Horvātijā, skāra riepu jautājumu uz turpmākajām sezonām.

Šobrīd ir pieņemts lēmums, ka “Pirelli” turpinās piegādāt riepas Formula 1 čempionātam arī 2014.gadā, tomēr nav skaidrs, uz kādu periodu būs jaunais līgums, jo FIA riepu piegādātāja izvēles tiesības ir pārņēmusi savās rokās.

Paziņojumā teikts, ka turpmāk FIA būs atbildīga par riepu piegādātāja konkursa rīkošanu un tikai pēc tam FOM slēgs līgumu ar izvelēto pretendentu par finansu saistībām un mārketinga paketi. Tādejādi FIA pamazām atgūst teikšanu Formula 1 čempionātā un šobrīd tiek runāts par iespēju nākotnē līdzīgā veidā noteikt F1 degvielas piegādātāju, monopilizējot arī šo jomu. Šeit gan nevar aizmirst, ka vairākām komandām, tostarp “Ferrari” un “Mercedes”, ir nopietni komerciāli līgumi ar naftas kompānijām (attiecīgi ar “Shell” un “Petronas”).

Tostarp attiecībā uz riepām nav izslēgts, ka pirms 2015.gada sezonas tiks rīkots atkārtos konkurss par riepu piegādi, jo arī “Michelin” kompānija izrādījusi aktīvu interesi atgriezties Formulā 1. Tomēr franču kompānija noteikti nevēlas gatavot neizturīgas riepas, lai vairotu šova elementus sacīkstēs un piedāvāja ieviest zemā profila riepas ar 18 collu diskiem.

1 KOMENTĀRS

  1. Nu konkurence riepu ziņā izskatās pozitīva, ko gan nevarētu teikt par degvielu. Bet vispār… zinot kā beidzās iepriekšējā riepu konkurence, arī tur varētu būt problēmas, jo ja nevienam atmiņa neviļ, tad riepu konkurence par 50% uzdāvināja FA divus titulus.

    • btw, kad sarkanie ņēma vienu uzvaru pēc otras, un čempiona titulus arī, pateicoties apbrīnojami veiksmīgai pitstopu ‘stratēģijai’, cirkulēja runas no sērijas ‘visu cieņu R.Bronam un J.Todtam, bet nezin vai viņiemt tik labi veiktos ar citu kurināmo, ne to, ko Shell brūvē speciāli priekš Ferrari”

  2. Lūk, šis stāsts ap vienu riepu peigādātāju, kāda zīmola monopolu utt. ir viens no ķēdes posmiem, kāpēc mums ir visi šie pasaules čempioni 4 un 5 gadus pēc kārtas un, kāpēc daži labi uz pjedestāla tiek izsvilpti. Ja būtu agrākā situācija, ko apzīmēja ar jēdzienu “riepu kari”, pastāvētu liela iespējamība, ka ik pēc pāris gadu perioda kāds no konkurējošajiem riepu piegādātājiem pārspēj iepriekš dominējošo. Līdzīgi, kā tas būtu, ja varētu izvērsties aerodinamikas sfērā vai dzinēju uzlabošanas jomā.