Foto: Lotus/LAT“Lotus” komandas vadītājs Eriks Buljē paziņojis, ka pilota svars nebūs noteicošais faktors, kas ietekmēs viņa izvēli attiecībā uz to, kuru braucēju nolīgt Kimi Raikonena vietā.

Tā kā jaunie turbo motori ir smagāki par pašreizējiem atmosfēriskajiem dzinējiem, turklāt papildus svaru dos enerģijas atjaunošanas sistēmu komplekts, arvien būtiskāku lomu spēlēs pilotu svars. Tika ziņots, ka Hilkenbergs, kurš F1 standartiem ir aptuveni 10 kg par smagu, tieši šī iemesla dēļ varētu netikt pie līguma ar “McLaren”.

Tomēr “Lotus” komanda būs piekāpīga un Hilkenberga svars nebūs galvenais faktors, ko tā ņems vērā, parakstot līgumu ar Raikonena aizstājēju, apgalvo Buljē.

“Mūs vairāk interesē pilota talants un potenciāls, nevis tas vai viņam ir par dažiem kilogramiem mazāks svars,” atzīst Buljē. “Esam pārliecināti, ka mūsu komanda ir spējīga izgatavot mašīnu, kas atbildīs 2014. gada noteikumiem, bet tajā pašā laikā būs ātra jebkura pilota rokās, ko mēs uzskatām par kandidātiem uz vietu nākamajā sezonā.”

Hilkenbergs ar saviem 74 kg šobrīd ir otrais smagākais pilots Formulā 1, “zaudējot” tikai Markam Vēberam, kurš ir aptuveni par 1 kg smagāks. Savukārt pašreizējais čempions Sebastjans Fetlels ir vieglākais – viņa svars ir tikai 58 kg. Tikai par 1 kg smagāks nekā Fetels ir Felipe Masa, kurš kopā ar Hilkenbergu ir viens no konkurentiem uz vietu “Lotus” komandā.

1 KOMENTĀRS