Niko Hilkenbergs“Lotus” komanda apstiprinājusi, ka par tās pilotu 2014. gada F1 sezonā kļūs vācietis Niko Hilkenbergs.

Lai gan “Lotus” vadītājs Eriks Buljē šo informāciju ir apstiprinājusi presei, līgums ar Hilkenbergu vēl nav parakstīts. Tam iesmesls ir vienkāršs – komanda vēl nav saņēmusi naudu no investoriem, kas solīja nopirkt 35% no tās akcijām.

“F1LV

Jau jūnijā parādījās informācija, ka investoru apvienība “Infinity Racing” gatavojas investēt “Lotus” komandā miljoniem eiro, nopērkot vairāk kā trešdaļu no tās. Tomēr Japānas “Grand Prix” nedēļas nogalē Buljē apstiprināja, ka darījums aizvien nav noticis un gaida, kad tas notiks.

Pa to laiku, lai izvairītos no konflikta ar luksusa klases automobiļu ražotājiem “Infiniti”, kas ir “Red Bull” komandas sadarbības partneri, “Infinity Racing” nosaukums nomainīts uz “Quantum”. Situācija ir vienkārša – ja apsolītais darījums ar šiem investoriem notiks, “Lotus” varēs atļauties nolīgt Hilkenbergu, taču pretējā gadījumā tai nāksies pieņemt sastāvā pilotu, kurš līdz nesīs savu sponsoru naudu.

Buljē Suzukā arī apstiprināja, ka šobrīd notiek sarunas ar iespējamo “Lotus” vienības titulsponsoru, kā arī “Renault”, kas varētu dziļāk izvērst sadarbību ar šo F1 komandu. Ja viss notiks pēc plāna, līgums pavisam noteikti tiks parakstīts tieši ar Hilkenbergu.

“Kopš viņš ar mums veic pārrunas, viņš lieliski dara savu darbu,” intervijā “Sporting Life” atzīst Buljē. “Es labprāt viņu nolīgšu. Viņš ir mūsu izvēle.”

Atgādinām, ka Hilkenbergs guvis punktus iepriekšējos četros F1 posmos pēc kārtas. Moncā viņš ar “Sauber” formulu izcīnīja piekto vietu, kam sekoja devītā pozīcija Singapūrā, bet tad Korejā un Japānā vācietis ieņēma ceturto un sesto vietu. Kopvērtējumā ar 39 punktiem viņš ir desmitais, kamēr komandas biedrs Estebans Gutjeress tikai Suzukā pirmo reizi guva punktus (sešus) un pašlaik ir sešpadsmitais.