Foto: XPB

Nedēļas nogalē tika noskaidroti vairāki čempioni arī zemākajās formulu klasēs, kamēr Fudži risinājās kārtējais WEC čempionāta posms.

Formula Renault 3.5 sērijās pēdējā čempionāta posmā jau pirmajā braucienā savu čempiona titulu šogad nodrošināja “McLaren” jauno pilotu komandas biedrs Kevins Magnusens, kurš līdz sacīkstes finišam bija spiests cīnīties par uzvaru ar Vilu Stīvensu. Trešais finišēja Stofels Vandūrns, kurš bija tuvākais dāņu pilota sāncensis kopvērtējumā, kamēr “Red Bull” akadēmijas šī brīža spožākā zaigzne Antonio Fēlikss Da Košta palika ceturtais. Turklāt Magnuses izcīnīja uzvaru arī otrajā sacīkstē svētdien un uz pjedestāla atkal kāpa Stīvenss un Vandūrns tikai šoreiz apgrieztā secībā. Tikmēr Da Košta palika tikai 13.vietā – 37 sekundes aiz uzvarētāja.

Hokenheimas trasē risinājās pēdējais Eiropas F3 čempionāta posms, kur notika trīs sacīkstes. Pirmajā uzvarēja Fēlikss Rozenkvists un tādejādi saglabāja savas cerības pacīnīties par titulu, tomēr čempionāta līderis un “Ferrari” akadēmijas biedrs Rafaele Marčello (attēlā augšā) izcīnīja uzvaras otrajā un trešajā sacīkstē svētdien, nodrošinot sev titulu arī kopvērtējumā. Šajā posmā piedalījās arī igaunis Kevins Korjuss, tomēr rezultāti nebija iepriecinoši – kvalifikācijā viņš uzrādīja 14.rezultātu, taču sacīkstē piedzīvoja sadursmi ar Fēliksu Seralesu, kurš vēlāk apzināti ‘atriebās’ Korjusam jau drošības joslā (skatīt video). Arī otrajā sacīkstē igaunis līdz finišam netika, bet trešajā braucienā svētdien lietū Korjuss startēja 20tais un finišā bija 14.pozīcijā.

 

Tikmēr Japānā Fudži trasē šajā nedēļas nogalē risinājās WEC čempionāta posms – Fudži 6 stundu sacīkste. Laika apstākļi Fudži bija nelabvēlīgi un sacīkste tika pārtraukta pēc tam, kad jau trešo reizi 16 apļu laikā bija izkārts sarkanais karogs. Visiem dalībniekiem piešķīra pusi punktus, bet uzvaru ieskaitīja “Toyota” ekipāžai ar Kazuki Nakadžimu, Nikolā Lapjēru un Aleksu Vurcu pie stūres, lai gan sacīkstē reāli “Toyota TS030 HYBRID” prototipu pilotēja tikai Nakadžima. Otrie palika “Audi” ekipāža ar Luī Duvālu, Alanu Maknišu un Tomu Kristensenu pilotu statusā.