Heiki Kovalainens ir kļuvis par favorītu uz Kimi Raikonena vietu “Lotus” komandā pēdējos divos čempionāta posmos.

“F1LV

Pieredzējušais soms, kurš šajā sezonā pilda trešā pilota funkcijas “Caterham” komandā, ir tikai otrā “Lotus” komandas izvēle pēc Niko Hilkenberga. Ēriks Buljē centās divus posmus pirms sezonas biegām pārvilināt “Sauber” pilotu uz Enstonas komandu, tomēr vācu pilota menedžeris atzina, ka tas būtu juridiski ļoti sarežģīts jautājums, kas jāatrisina tik īsā laikā pirms ASV GP nedēļas nogales.

Tāpēc “Lotus” tagad izskata citas iespējas un tiek ziņots, ka jau ceturtdien no rīta, kad Ostinā sāksies preses konferenču laiks, komanda apstiprinās Heiki Kovalainenu kā Kimi Raikonena aizstājēju.

Tas būtu neliels pārsteigums daudziem, kas uzskatīja, ka reālākais kandidāts uz šo pozīciju ir itālietis Davide Valeseki, kas pērn kļuva par GP2 čempionu, bet šogad pilda rezerves pilota funkcijas “Lotus” komandā.

“Mēs cīnāmies par trešo vietu Konstruktoru kausa kopvērtējumā un mums ir nepieciešams pieredzējis pilots, kurš neskaktoties uz grūtībām spēs izcīnīt punktus,” paziņoja Ēriks Buljē.

Jāpiebilst, ka Heiki Kovalainens F1 karjeru sāka kā “Renault” komandas sastāvā un tas nozīmē, ka Enstoas vienība pazīst daudz darbiniekus. Vēlāk soms pievienojās Luisam Hamiltonam “McLaren”, bet pēdējos gados startē “Caterham” vienībā.

 

Komentārs

Kārtējo reizi komanda, kuras pamatsastāva pilots nav pieejams, izvēlas neizmantot savu rezerves braucēju – šeit jāsāk apšaubīt rezerves pilotu patiesā nozīme un funkciju efektivitāte. Turklāt reiz bija ļoti līdzīgs gadījums, kad komanda pēc vienības līdera traumas izvēlējās nevis savu testu pilotu (arī itālieti), bet gan pieredzējušu somu braucēju. Tas notika 1999.gadā, kad pēc Mihaela Šūmahera traumas Silverstonā, “Ferrari” izvēlējās blakus Edijam Irvainam likt nevis Luku Badoeru, bet gan Miku Salo un jāsaka, ka izdarīja pareizo izvēli.

1 KOMENTĀRS