Niko Hilkenbergs 2014.gada sezonā atkal startēs “Force India” komandā pēc tam, kad šīs sezonas beigās vācietis pameta “Sauber” vienību.

“F1LV

26 gadus vecais Hilkenbergs atgriezīsies komandā, kurā startēja 2012.gadā un tiek ziņots, ka noslēgts ‘vairāku gadu līgums’. Nevar aizmirst, ka arī 2011.gadā vācietis bija šīs komandas sastāvā, tikai toreiz rezervista lomā.

“Uz 2014.gada sezonu mums ir lielas cerības un plāni,” paziņoja komandas boss Vidžajs Malja. “Nolīgstot Niko mēs esam spēruši pirmo soli, lai šīs cerības piepildītos un plāni tiktu izpildīti. Nākamais gads varētu būt mūsu komandas vislabākā sezona līdz šim.”

“Esmu priecīgs atgriezties “Sahara Force India” komandā,” paziņoja Hilkenbergs. “Komandai uz nākamo sezonu ir augsti mērķi un es zinu, ka ar pieredzi, ko esmu guvis pēdējās pāris sezonās, mums būs iespēja šos mērķus sasniegt. Esmu dzirdējis daudz pozitīva par “Mercedes” dzinējiem, tāpēc nākamajā sezonā mūsu komanda varētu būt ļoti konkurētspējīga. Es pazīstu komandu un redzu viņu apņēmību – mums ir kopīgs izsalkums pēc panākumiem.”

“Force India” komanda pagaidām nav apstiprinājusi Niko Hilkenberga komandas biedru uz nākamo sezonu. Starp kandidātiem ir Pols di Resta un Serhio Peress, turklāt “Force India” nav paziņojusi, kuru pilotu tieši nomainīs Hilkenbergs – Adrianu Zutilu vai Polu di Restu.

AUTORA KOMENTĀRS.
Niko Hilkenbergs arī 2014.gada sezonā nebūs kādā no vadošajām komandām un tas ir liels pārsteigums – trasē vācietis ir paveicis visu, lai parādītu savu talantu. No otras puses nākamajā sezonā milzīgu lomu spēlēs dzinēji un, ja “Mercedes” izrādīsies labākais (tā tiek baumots), tad “Force India” var pacelties tuvāk regulāriem pjedestāliem, lai gan tie arī būtu Silverstonas komandas potenciāla griesti, jo vienība tehnoloģiskā ziņā neinvestē savā attīstībā, bet pērk gatavas tehnoloģijas no “McLaren”. Ja atgriežamies pie Hilkenberga un viņa neveiksmēm sarunās ar vadošajām komandām, tad šogad pie vainas divi faktori. Vispirms Niko un “Sauber” vājais sniegums sezonas pirmajā pusē, kad lielās komandas izvēlējās savus nākamās sezonas pilotus. Ja Hilkenbergs būtu nodemonstrējis savu sezonas noslēguma formu un rezutātus pirms “Ferrari” izvēlējās Kimi Raikonenu, iespējams Alonso nākamgad būtu pavisam cits komandas biedrs. Otrs faktors, protams, saistīts ar finansēm – ‘treknajos gados’ Hilkenbergs jau būtu vadošā komandā ar vismaz trīs gadu līgumu un divciparu skaitli līguma summā. Jebkurā gadījumā visu cieņu Vidžajam Maljam, kurš atpazīst talantu un neskrien pēc dolāra, ko ienestu kāds cits mazāk talantīgs pilots.