Pasaules kartinga čempions Makss Verstapens jaunajā sezonā varētu uzreiz pievienoties Formula 3 čempionātam.

“F1LV

Holandiešu tīnis un bijušā Formula 1 pilota Josa Verstapena dēls Makss iepriekšējā nedēļā debitēja formulu sacensībās, kad Floridā Sebringas trasē piedalījās “Ferrari” jauno pilotu akadēmijas ziemas sēriju sacensībās.

Makss Verstapens uzreiz bija ātrs pie F3 formulas stūres, uzrādīja labāko laiku otrajā kvalifikācijā un vienā no trim sacīkstēm sasniedz finišu ceturtajā pozīcijā. Šajā braucienā Verstapens pārspēja FIA F3 čempionu Rafaeli Marčello un zaudēja tikai trim pilotiem ar krietni lielāku pieredzi formulu sacīkstēs: FIA F3 braucējam Denisam van der Lāram, Formula Renault ALPS čempionam Antonio Fuoko un vēl vienam F3 čempionāta pārstāvim Nikolā Lafiti.

Foto: gppits.net
Holandieši: Joss Verstapens, Gido van Der Garde, Makss Verstapens

“Jaunajā sezonā Makss varētu startēt Eiropas Formula Renault 2.0 sērijās vai arī uzreiz Eiropas F3 čempionātā,” paziņoja Verstapens vecākais, kurš ir arī dēla menedžeris. “Maksa pilotēšanas stils ļoti labi piestāv F3 formulām, kurām liels uzsvars ir uz priekšējo piespiedējspēku, kas viņam ļoti patīk. Tāpēc viņš uzreiz jau ar pirmajiem apļiem bija ļoti ātrs. Makss nekad nebija braucis ar F3 mašīnu, taču pēc sešiem, septiņiem apļiem viņš jau bija līderu ātrumā. Turklāt tas padevās viegli.”

Nevar aizmirst, ka Verstapens juniors ir “Ferrari” jauno pilotu akadēmijas biedrs un līdz ar to Luka Baldiseri, kas šīs akadēmijas vadītājs, pieņems lēmumu par turpmāko jaunā holandieša nākotni.