Kompānijas “Magneti Marelli” vadītājs Roberto Dalla nācis klajā ar neparastu viedokli – viņš pieļauj, ka pirmajā F1 sezonas posmā varētu izstāties pilnīgi visi piloti.

“Magneti Marelli” ražo elektroniku visām Formula 1 komandām un Dalla pavisam noteikti ir vislabāk informēts, cik augsta ir tās uzticamība šajā attīstības posmā. Dalla skaidro, ka pērn visas komandas lietoja “McLaren” izgatavotu standarta elektroniku, kas bija daudz vienkāršāka, bet tagad elektronikas uzdevums ir kļuvis grūtāks un jākontrolē gan motors, gan turbīna, gan enerģijas atjaunošanas sistēmas u.c.

“Lai atrastu risinājumus, ko varētu saukt par ideāliem, mums ir nepieciešami vēl divi vai trīs mēneši,” intervijā itāļu laikrakstam “La Gazzetta dello Sport” skaidro Dalla. “Ziemas testi notika tikai 12 dienu garumā un tik īsā laikā to paveikt vienkārši bija neiespējamā misija.”

Nav noslēpums, ka testos būtiskas tehniskas problēmas piemeklēja pilnīgi visas komandas. Kamēr “Mercedes” un “Williams” ar tām galā tika labāk, tādas komandas kā “Red Bull” un “Lotus” tikmēr izskatās pilnīgi negatavas sezonas startam. Dalla prognozē, ka situācija attiecībā uz F1 auto izturību pirmajā posmā būs katastrofāla.

“Var gadīties, ka Melburnā finišu nesasniegs neviena mašīna,” viņš saka. “Tas tā varētu būt, jo testos nopietnas tehniskas problēmas bija pilnīgi visām komandām.”

Formula 1 jaunā sezona startēs jau šajā nedēļas nogalē Austrālijā.

1 KOMENTĀRS

  1. Šāds viedoklis izklausās visai dīvaini. It īpaši, kad to izplata kāda plaši lietojama (F1 aprindās) produkta ražotājs. Tas būtu tas pats, ja mēs iegādātos, piemēram, jaunu mobilo tālruni, bet tā ‘jūzera manuālī’ būtu rakstīts, ka aparāts iespējams pārstās darboties jau pirmās sarunas laikā, jo sistēmām redz’ vienlaicīgi jānodrošina gan skaņas uztvere, gan atskaņošana, gan savienojums tīklā, gan displeja darbība, gan interneta datu apstrāde utt., bet tehniski tas ir pārāk sarežģīti 🙂
    Lai gan no otras puses situācija tiešām būs komiska, ja visi sāks brukt nost viens pēc otra. Tad “Magneti Marelli” varēs tik’ noplātīt rokas ar tekstu: “Mēs taču jūs brīdinājām…”