“Ferrari” komanda Austrijas GP izcīņas laikā dos iespēju izmēģināt Formula 1 mašīnu vēl vienam jaunajam talantam no savas Pilotu Akadēmijas. 19 gadus jaunais Antonio Fuoko (attēlā augšā) 2013.gadā kļuva par Formula Renault 2.0 ALPS čempionu, bet šogad startē GP3 čempionātā “Carlin” sastāvā. Fuoko sēdīsies pie šī gada modeļa SF15-T stūres otrdien testos “Red Bull Ring“ trasē, bet komandas rezerves pilots Estebans Gutjeress, kurš piedalījās arī testos Barselonā, strādās trešdien.

riepasPirelli
Foto: Aldis Putniņš

Pirelli” kompānija apsver iespēju papildināt savu riepu tipu piedāvājumu, lai uzlabotu šovu sacīkšu laikā. Tomēr šis uzlabojums ir atkarīgs no tā vai “Pirelli” kompānija uzvarēs FIA konkursā par riepu piegādi pēc 2016.gada sezonas. Šobrīd konkursa process jau ir uzsākts un riepu kompānijas var iesniegt savu piedāvājumus līdz 31.jūnijam. Viens no mērķiem ir atgriezties pie vairāk boksu apmeklējumiem sacīkšu laikā – “Pirelli” ēras sākuma posmā tie bija divi līdz trīs boksu apmeklējumi, kamēr šobrīd nereti tas ir tikai viens. Plāns paredz saglabāt šī brīža riepu tipu sadalījumu: supermīkstās, mīkstās, vidējās un cietās, tomēr katru no tipiem papildinot ar vairākiem apakštipiem, lai komandas treniņu laikā varētu atrast trasei un apstākļiem pašu piemērotāko risinājumu. “Pirelli” ir pārliecināti, ka tas atgriezīs stratēģiju atšķirību un palielinās boksu apmeklējumu skaitu.

Lotus” komandas tehniskais direktors Niks Česters ir pārliecināts, ka Enstonas vienība ir visas iespējas tuvāko posmu laikā pietuvoties un apsteigt “Red Bull” komandu. Iepriekšējā posmā Kanādā “Lotus” spēja iebraukt punktos ar abām mašīnām – kas tāds vienībai pēdējo reizi izdevās 2013.gadā Indijas GP laikā. Pastos Maldonādo finišēja septītajā vietā, kas bija venecuēlieša labāis rezultāts pēdējos 47 posmos. Česters liek lielas cerības uz visiem tuvākajiem posmiem līdz pat Moncai, jo tur nepieciešamas labas jaudas īpašības, kas ir “Mercedes” dzinēja priekšrocības. “Lotus” kopvērtējumā ir pacēlusies uz piekto vietu un atrodas tikai divus punktus priekšā “Sauber” un “Force India”, tomēr jau skatās uz “Red Bull”, kas ir 31 punktu priekšā ceturtajā vietā. “Mēs zinām, ka “Red Bull” ir pieejami iespaidīgi resursi, tomēr mēs darīsim visu, lai viņus noķeru,” paziņoja Česters.