Šajā nedēļas nogalē Eštorilā noslēgusies European Le Mans Series sezona, kur startēja arī latviešu braucējs Konstantīns Calko. Četru stundu sacīkstēs latvieša pārstāvētā “SVK by Speed Factory” komanda izcīnīja ceturto vietu savā klasē. Konstantīns gan ar sniegumu nav apmierināts.

“Neko daudz pat negribas teikt, jo šī bija sliktākā sacīkste manā dzīvē. It kā no manas puses viss bija kārtībā, biju ātrs, no sākuma krietni pacīnījos ar pretiniekiem. Vienreiz arī izbraucu drošības zonā, jo nesavaldīju mašīnu. Negribas neko sliktu teikt par komandas biedriem, kamēr esmu iekarsis, bet esmu ļoti neapmierināts. Viņu dēļ zaudējām daudz laika, var teikt, pat vairākus apļus. Jā… pēdējā stundā man iznāca atgūt pat trīs apļus no pieciem zaudētajiem.

Sezonā palikām trešie un tas nav tāds rezultāts, uz ko cerēju. Izrādās, ka komandai vēl jāmācās un jāmācās. Paldies visiem līdzjutējiem, ka sekojāt un jutāt līdzi, paldies vecākiem par sapratni un par to, ka bijāt blakus. Paldies sponsoriem!”

Sezonas kopvērtējumā Calko ekipāža ar 57 punktiem ieguvusi trešo vietu, par punktu piekāpjoties “Team LNT” ekipāžai, kuri svētdien plūca uzvaras laurus. Arī kopvērtējumā uzvarēja “Team LNT” (Čārlijs Robertsons un treka riteņbraukšanas leģenda Kriss Hojs), kuri gan šai posmā palika trešie.

Tikmēr par DTM čempionu kļuvis “Mercedes” komandas protežē Paskāls Verleins. Vācu talantam par čempionu izdevās kļūt pēc pirmā brauciena, kur, dienu pirms savas 21. dzimšanas dienas, Verleins finišēja astotais, kamēr viņa galvenie konkurenti Mortara un Ekstrems nebija spējīgi pat uz to. Uzvaru negaidīti guva divkārtējais DTM čempions Timo Šeiders, kam šī sezona līdz šim bija īpaši neveiksmīga (otrais finišs top 6 sezonas laikā).

Otrais brauciens Verleinam izvērtās pagalam neveiksmīgs. Uzvaru izcīnīja brits Džeimijs Grīns, kas ļāva kopvērtējumā apsteigt Ekstremu un Mortaru, lai gan viņi finišēja attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

#53 Jamie Green, Audi RS5 DTM
Nedēļas nogalē noslēgusies arī Formula Renault sezona. Visprestižākajā FR 3.5 čempionātā Heresā pie uzvarām tika Olivers Roulands, kurš jau priekšlaicīgi kļuva par čempionu, kā arī nīderlandietis Niks de Vrīss, kam panākums ļāvis sezonu savā debijas gadā noslēgt 3. vietā. FR 2.0 klasē, pateicoties lieliskam sniegumam pēdējā posmā, kļuvis Džeks Eitkens. Atšķirībā no pagājušās sezonas, šogad neviens Baltijas valstu pārstāvis čempionātā nepiedalījās.

NASCAR Sprint Cup čempionātā otru panākumu pēc kārtas guvis Džoijs Logano. Uz goda pjedestāla kāpa arī Denijs Hemlins un Džimijs Džonsons, kura izredzes uz titulu jau zudušas. Šī bija otrā no trim sacīkstēm, kurās no 12 pilotiem jāatsijā 8 labākie, kas turpinās cīņu par titulu. Šobrīd bez Logano un Hemlina labāko astotniekā atrodas arī Kurts Bušs, Karls Edvardss, Kevins Harviks, Džefs Gordons, Breds Keselovskis un Martins Trujē.

1 KOMENTĀRS