Kevins Magnusens, kurš nesen tika izmests no “McLaren” komandas, šobrīd tiek saistīts ar vietu “Renault” komandā, kur varētu nomainīt Pastoru Maldonādo. Venecuēlieša nākotne F1 cieši siastīta ar naudas līdzekļiem, ko viņš ienes, tomēr politiskā situācija Venecuēlā šobrīd nav labvēlīga Maldonādo sponsoriem un finansējums ir apdraudēts. Tostarp Magnusens pagājušā nedēļā divas dienas paviesojās Enstonas bāzē pie “Renault” komandas vadības. Lai gan “Lotus” komanda jau apstiprinājusi pilotu sastāvā Džoilonu Palmeru un Pastoru Maldonādo, “Renault” plāno drīzumā prezentēt jauno komandas menedžementu un iespējamas ir izmaiņas arī pilotu sastāvā.

Līdz 15.janvārim dzinēju ražotājiemFerrari”, “Mercedes”, “Renault” un “Honda” bija jāatrod un jāpiedāvā risinājums, kā izkļūt no esošās dzinēju krīzes. Pretējā gadījumā FIA (Žans Tods) un Bernijs Eklstons ir piedraudējuši izmantot pašu sev piešķirto varu un ieviest neatkarīgo dzinēju piegādātāju noteikumu, kas samazinātu dzinēju izmaksas mazām komandām. Četri dzinēju piegādātāji ir gatavi nākt klajā ar dzinēju piegādes cenas samazinājumu, lai to nepieļautu. Pēc visa spriežot, piektdien galdā tiks likts piedāvājums samazināt izmaksas par gandrīz 50%: no €20-22 miljoniem uz 12 miljoniem sezonā. Tomēr daļa no izmaksām kompensējas, ja izmantojamo motoru skaits sezonā samazinās no 5, kā ir šobrīd, uz 3. Lai arī cenas samazinājums šķiet būtisks, pastāv daudz citi blakus apstākļi, kas jāatrisina: dzinēja skaņa, kā arī motora pieejamība visām komandām (“Mercedes” un “Ferrari” atteikšanās piegādāt motorus “Red Bull“). Tostarp “Ferrari” prezidents Serdžio Markione ir piedāvājis “Ferrari” un “Mercedes” kopīgi izstrādāt klientu motoru, ko varētu iegādāties jebkura vienība un kura izstrādes izmaksas uzņemtos FOM.

“F1LV

Senna, Williams, Doningtonparks, 1983.gads

“Autosport International” šovā šajā nedēļas nogalē Felipe Masa tiks pie iespējas izmēģināt “Williams FW08C” modeli, kura bija pirmā Formula 1 mašīna, ar kuru savulaik brauca Airtons Senna. 1983.gada sezonā ar šo modeli startēja Žaks Lafits un Keke Rosbergs, bet sezonas vidū Doningtonas trasē to izmēģināja arī Airtons Senna (attēlā). Jāpiebilst, ka “Williams” komanda šajā šova kopā demonstrēs astoņas savas vēsturiskās mašīnas, tostarp Rosberga, Naidžela Mansela un Deimona Hila čempiona titulu modeļus.