FIA ir apstiprinājusi izmaiņas attiecībā uz jaunajiem noteikumiem jaudas agregātu un riepu jomā. Šie noteikumi stāsies spēkā jau uz nākamo sezonu.

Virms jau mazās komandas ilgi gaidīja jaudas agregātu cenas samazinājumu. Tas ir ieviest pirms nākamā gada, tomēr lielākai cenu kritums būs tikai 2018.gadā. 2017.gadā piegādes cena samazināta par 1 miljonu Eiro, bet sākot no 2018.gada vēl par 3 miljoniem Eiro. Cenu samazinājums iespējams, jo paralēli tiks samazināts arī piegādājamo jaudas agregātu skaits uz vienu pilotu.

Tāpat noteikumos būs punkts par to, ka komanda nevar palikt bez dzinēju piegādātāja (“Red Bull” gadījums pirms 2016.gada sezonas). Nav aizmirsta arī dzinēju skaņa – drīzumā plānots pabeigt izpēti un testēšanu risinājumiem, kas palielinās motoru skaņu.

FIA un jo īpaši Bernijs Eklstons bija noraizējies par dzinēju jaudas parametru un snieguma rādītāju izlīdzināšanu – jaunā vienošanās paredz konkrētus soļus arī šajā virzienā. Ar 2017.gadu tiks atcelta attīstības kvotu sistēma, kā arī ieviesti ierobežojumi jaudas agregātu svarā, izmēros un materiālos.

Tostarp attiecībā uz riepām FIA ir apsiprinājusi testu ierobežojumu samazinājumu “Pirelli” riepu ražotājam, lai varētu veiksmīgi sagatavoties 2017.gada sezonai, kad debitēs jaunās paaudzes riepas. Noteikumi atļaus 25 dienu (vienas mašīnas) testus ar aktuālajiem modeļiem un 2017.gada versijas riepām 2016., 2017. un 2018.gada sezonās. Jāatgādina, ka 2015.gadā sezonas laikā bija tikai 4 dienu kopīgie testi.

4 KOMENTĀRI

    • redzot veselu rindkopu ar tituli “PERFORMANCE CONVERGENCE” (latviski kaut kas tipa “Veiktspējas izlīdzināšana”, 1000 zirgu šķiet apšaubāmi. Arī texts nedod daudz cerību:

      constraints on power unit part weights, dimensions and materials, and on boost pressure will be introduced in 2017 and in 2018.