Ungārijas GP sacīkšu tiesneši nolēmuši nesodīt Niko Rosbergu, kurš tika izsaukts pie tiesnešiem par iespējamu dzelteno karogu neievērošanu kvalifikācijas 3. kārtā, kas ļāva “Mercedes” braucējam pārspēt Luisu Hamiltonu un izcīnīt pitmo starta pozīciju. Brīdī, kad Rosbergs tika līdz incidenta vietai, Alonso jau bija paguvis aizbraukt, bet dzeltenie karogi joprojām bija izkārti. Telemetrijas dati pierāda, ka tobrīd Rosbergs bija atlaidis gāzes pedāli uz ļoti īsu laika periodu, kas nozīmē, ka vācietis pārliecinājies, ka bīstamā situācija ir likvidēta.

Tāpat potenciāli zemāka starta pozīcija draudējusi abiem “Red Bull” un “Force India” braucējiem, kā arī Valteri Botasam. Pirmajā kvalifikācijā 107% robežās no ātrākā apļa laika iekļāvās vien 11 braucēji. Lai gan parasti, ja kāds no sportistiem neiekļaujas šai laikā, bet ir nedēļas nogalē ir spējis parādīt ātrumu, lai to paveiktu, viņam tiek dota iespēja startēt no beigām, tomēr šie pieci braucēji pamanījās iekļūt otrajā kārtā, līdz ar to uzlabot savas pozīcijas.

Noteikumos pat teikts, ka, ja vairāki braucēji neiekļaujas 107% noteikumos, viņu starta vietas nosaka pēc 3. treniņu rezultātiem, tomēr šai reizē izdarīts izņēmums, jo noteikumu mērķis ir liegt iespēju startēt ievērojami lēnām un konkurēt nespējīgām komandām nevis sodīt braucējus par nespēju laicīgi pielāgoties mainīgajiem laikapstākļiem un četrām sarkano karogu fāzēm.

6 KOMENTĀRI

  1. ….veca zābaka vērta tā noteikti bija, jo pat uz brīdi atlaižot gāzes pedāli vaļīgāk – Rosis spēja uzstādīt labāko apli…. nekā personīga – vienkārši fakts ….. kā klātos Hamim bez Alonso pēdējā sektorā – tur nu tev jājautā Dieviem, jo ekstrasensa spējas šeit diezvai palīdzēs….

      • Luisam bija labāks starts nekā Rosbergam, bet pēc tam jau ar meistarību vien ir par maz, lai šajā trasē apdzītu. Uzvarētājs varētu mainīties tikai ja Luisa formulu piemeklētu tehniskas problēmas, vai ja Luiss saņemtu komandas pavēli: “Let Michael ups…Nico pass for the Championship!”. 🙂

      • Joren – ko gan man par saceni teikt…? sacene kā jau sacene…. uzvarēja ātrākais…. šķiet Tev ir mazliet greizs priekšstats izveidojies pēc kvalenes – tev šķiet, ka visi kas aizstāvēja Rosbergu ir viņa fani…nē, kvalenē bija sava situācija – sacīkstē sava….vienkārši konstatēti fakti…. ja kvalenē Rosbergam būtu patraucējis Alonso , to pašu es teiktu arī par Hami (ka pole nav haļavnā, bet gan sportiski ikdienišķa), tāpēc Joren – ņe na tavo narilsja , ja domā, ka es baigi skumstu par Rosberga zaudējumu Hamim un nu man ir iegriezta rēta 😀 ….es skatos uz lietām ,kādas tās ir – kurš pilots kurā brīdī ir kurā lomā – tas nav būtiski….vai jāpeļ vai jāslavē viens vai otrs – tas jau atkarīgs no konkrētās situācijas….