Topošais Formula 1 Group direktors Čeiss Kerijs uzskata, ka “Liberty Media” lēmums iegādāties F1 čempionātu dos jaunu grūdienu sporta attīstībai un lielākie ieguvēji būs līdzjutēji.

Jāatgādina, ka ASV mēdiju gigants par 8,4 miljardiem USD ir iegādājies 100% no Formula 1 mātes kompānijas “Delta Topco” un darījums tiks pabeigts vēl pirms 2017.gada 1.ceturkšņa. 24,7% no akcijām joprojām paliks CVC īpašumā.

Savukārt Čeiss Kerijs, kurš 1994.gadā bija US Fox Sports TV kanāla dibinātājs, kļūs par Formula 1 Group direktoru un strādās kopā ar Berniju Eklstonu, kurš joprojām pildīs līdzšinējos pienākumus.

Pēc finansu ekspertu viedokļa, no pircēju puses šis it kā milzīgais darījums ir ar ļoti zemu risku, jo esošie Formula 1 Group līgumi, kas ir spēkā līdz pat 2026.gadam, jau šobrīd garandē vismaz 9,3 miljardus USD lielus ienākumus. Savukārt lielākie maksājumi saistās ar finansu bonusiem komandām, kas tiek regulēti pēc Konkordes līguma noteikumiem.

Eklstons saskata 3 lielus ieguvumus

85 gadus vecais Bernijs Eklstons turpinās pildīt savus pienākumus, lai gan sākotnēji tika runāts ar viņa nomaiņu. Tomēr Čeisa Kerija ienākšana dos papildus stimulu attīstībai dažādos jaunos virzienos.

“Tas ir trīs galvenās lietas, kas ir svarīgas man un Formulai 1, ko Čeiss var mums dot,” paziņoja Eklstons. “Pirmkārt, viņam ir ļoti cieša saikne ar ASV televīzijām, kas ir ārkārtīgi svarīgi. Otrkārt, viņam ir sakari ar daudz ļoti nopietniem sponsoriem, ar kuriem viņš sadarbojas jau daudzus gadus. Un, treškārt, tie sociālie mediji – jūs zināt, ka es neesmu varējis atrast ceļus, kā pelnīt ar sociāliem medijiem, bet viņš ar to strādā jau vairākus gadus.”

3 KOMENTĀRI

  1. paša BCE vārdiem (avots – pitpass.com), par jaunizcepto F1 CEO-

    “He can do lots of things that I haven’t done with this social media, which he seems to be in touch with,” said Ecclestone. “He’s been dealing with sponsorship with his TV people. Between us we’ll get on with it.”

  2. jā – ļoti vienkāršs darījums – pēc Forbes un Joe Saward u.c. izklāsta. Anyway sliktāk jau nebūs. šitie jeņķi zin kā nokāst no mums faniem $ un uzlabot šovu lai nokāstu vēlvairāk $. Būs jau labi kamēr BCE tur piedalās.