GP2 čempionāta titulu savā starpā izšķirs abi “Prema” komandas braucēji Antonio Džiovinaci un Pjērs Gazlī. Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajās sacensībās Malaizijā pole position izcīnīja Gazlī, tomēr ļoti vājš starts un nespēja pakāpties sacīkšu gaitā lika “Red Bull” jauno braucēju programmas biedram palikt bez punktiem. Cīņu par vadību vairāku līkumu garumā uzsāka Marčello un Džiovinaci, tomēr Marčello cīņa beidzās ar piekāpšanos arī Sirotkinam. Ātrāks boksu apmeklējums ļāva krievu braucējam nonākt vadībā, tomēr dažus apļus pirms finiša Džiovinaci izmantoja jaunāku riepu priekšrocības un atguva pirmo pozīciju. Līdz sacīkšu beigām Sirotkinu noķert paspēja arī Normans Nato, tomēr apdzīšanu veikt neizdevās. Marčello saskārās ar problēmām boksos un sacīkstes beidza sestajā vietā.

Otrajā braucienā pie pirmās GP2 uzvaras tika Luka Džioto, kurš startā spēja pieveikt Miču Evansu. Otrajā aplī, cīnoties par ceturto vietu, sadūrās abi “Racing Engineering” braucēji Džordans Kings un Normans Nato, kā rezultātā trasē tika sūtīta drošības mašīna. Tai dodoties malā, Evanss zaudēja pozīciju Rafalelem Marčello. Lielisku sniegumu demonstrēja komandu čempionāta uzvaru nodrošinājusī “Prema” komanda – Gazlī finišēja trešais, bet Džiovinaci uzreiz aiz viņa. Kopvērtējumā pirms sezonas pēdējā posma, kas 26. un 27. novembrī notiks Abū Dabī, septiņu punktu pārsvaru iekrājis Džiovinaci, bet Marčello izredzes uz titulu saglabā vien ļoti teorētiskā līmenī (atpaliek 39 punktus, teorētiski pieejami 48 punkti).

REZULTĀTI

Arvien tuvāk GP3 titulam pietuvojies Monako pārstāvis Šarls Leklerks, neraugoties uz to, ka pirmā brauciena pirmajā aplī sadūrās ar Niku de Vrīsu. Aleksam Albonam izdevās pārņemt vadību startā, bet sadursme notika cīņā par otro pozīciju. De Vrīss tajā cieta smagāk un palika bez punktiem, kamēr Leklerka mašīnai nopietnu bojājumu nebija un “Haas” F1 komandas testpilotam izdevās izcīnīt 3. vietu uzreiz aiz Džeka Eitkena. Otrajā braucienā Džeiks Deniss izmantoja pirmajā rindā startējušo Fuoko un Fukuzumi kļūdas pirmajā līkumā, nonākot vadībā un noturot to līdz pat finišam. Lai gan Fuoko zaudēja pozīciju pēc pozīcijas, līdz finišam nemaz netiekot, Fukuzumi izdevās finišēt otrajā vietā. Goda pjedestāla trešo pakāpienu aizņēma Eitkens, bet piektā vieta Leklerkam devusi 29 punktu pārsvaru pār komandas biedru Albonu čempionāta kopvērtējumā. Pēdējais posms tāpat kā F1 un GP2 čempionātos tiks aizvadīts Jasmarinas trasē, Abū Dabī.

 REZULTĀTI

Par šīs sezonas F3 Eiropas čempionu kļuvis “Williams” F1 komandas protežē Lenss Strols. Kanādietim izdevās Imolas trasē aizvadīt gandrīz nevainojamu nedēļas nogali, izcīnot uzvaru otrajā un trešajā braucienā, kurus arī uzsāka no pirmās starta pozīcijas, bet līdz hat-trick pilnīgi visos braucienos pietrūka vien uzvara pirmajā braucienā, kurā pavadījis pirmo pusi visiem priekšā, Kanādas supertalantu apsteidza pagājušā gada Ziemeļeiropas SMP F4 čempions Niko Kari. Stabilu sniegumu demonstrēja arī igauņu braucējs Ralfs Ārons, kurš septītajai vietai pirmajā braucienā pievienoja divas ceturtās vietas, tādējādi pakāpjoties uz otro pozīciju čempionāta debitantu ieskaitē un astoto pozīciju kopvērtējumā. Pilnīgu fiasko piedzīvoja kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Makss Ginters, trijos braucienos paliekot bez punktiem. Sezonas noslēgums no 14. līdz 16. oktobrim gaidāms Hokenheimā.

Rezultāti:

Pirmais brauciens

Otrais brauciens

Trešais brauciens

Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās arī Formula V8 3.5 Series posms Moncā, kur uzvaras izcīnīja Rojs Nisanī un Jegors Orudževs, kamēr kopvērtējuma līderis Toms Dilmans palika 12. un 8. vietā, ļaujot Luī Deletrazam nonākt 11 punktu atstatumā. Noskaidroti arī F4 čempioni – Lielbritānijā to izdevies sasniegt Maksam Fjūtrelam, lai gan vēl pirms pēdējā posma sešiem braucējiem bija matemātiskas iespējas to paveikt, bet Vācijā titulu izcīnījis Džoijs Mousons, par 52 punktiem pārspējot Miku Šūmaheru. Igaunis Juri Vips ar 138 punktiem sezonu noslēdza sestajā vietā. Gan Šūmahers, gan Vips var sasniegt par solīti labāku rezultātu F4 Itālijas čempionātā, kas noslēgsies 29. un 30. oktobrī Moncā.