Marko Vitmanam izdevies izcīnīt otro DTM titulu savā karjerā. “BMW” komandas braucējs uz sezonas noslēgumu Hokenheimā ieradās ar 14 punktu pārsvaru pār “Audi” pārstāvi Eduardo Mortaru, ar kuru 2010. gadā bija cīnījies par Formula 3 Euro Series titulu, bet piekāpies. Pirmajā braucienā Vitmans finišēja otrais aiz Migela Molinas, kas nozīmēja, ka pēdējā posmā pat Mortaras uzvaras gadījumā viņam pietiktu ar finišu vismaz 5. vietā.

Mortara, startējot no sestās pozīcijas, nedaudz aizkavējās, tomēr ātri vien kāpināja tempu, tiekot garām vairākiem konkurentiem, ieskaitot Vitmanu, un paceļoties uz trešo pozīciju. Cīņa par vadību noslēdzās ar Antonio Fēliksa da Kostas un Garija Pafeta sadursmi, kas ļāva abiem titula pretendentiem nonākt vadošajās pozīcijās. Lai neiestrēgtu aiz zemākās vietās esošajām “Audi” mašīnām, Vitmans nesteidzās doties boksos, tomēr tas maksāja vairākas pozīcijas un uz boksu apmeklējuma rēķina Vitmans nonāca piektajā vietā aiz Vietora, Blomkvista un di Restas. Mortara izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet ar to titulam nepietika. Vitmans finiša līniju šķērsoja ceturtajā vietā, jo sacīkšu beigās tempu mazināja viņa komandas biedrs Blomkvists. Komandu ieskaitē tituls gan nonāca “Audi” rokās.

REZULTĀTI

Pirmo uzvaru nepilnu divu gadu laikā WEC sacensībās izcīnījusi “Toyota” komanda ar Stefanu Saracinu, Maiku Konveju un Kamui Kobajaši pie stūres, tikai par pusotru sekundi Fudži trasē apsteidzot konkurentus no “Audi” vienības (Duvāls, Di Grassi, Džarviss), kuri atradās vadībā lielāko daļu brauciena, tomēr zaudēja laiku neveiksmīga boksu apmeklējuma laikā. Aizraujoša cīņa par uzvaru risinājās arī LMP2 klasē, kur “Oreca 05” ekipāža (Rusinovs, Brandls, Stīvenss) piecas minūtes pirms sacīkšu finiša atņēma uzvaru “Ligier JS P2” komandai (Gonzaless, Albukerke, Senna). GTE Pro klasē dubultuzvara tika “Ford” pārstāvjiem, bet GTE Am klasē nepārspēti palika “Aston Martin”.

REZULTĀTI

Ar apskaužamu stabilitāti F3 Eiropas čempionātu noslēdzis Lenss Strols, kuru nākamsezon, iespējams, varēsim redzēt “Williams” F1 komandas sastāvā. 17 gadus vecais kanādietis izcīnīja uzvaru visos trīs aizvadītajā nedēļas nogalē Hokenheimā notikušajos braucienos, vēl vairāk palielinot savu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā, lai gan pirmā brauciena startā sadūrās ar savu komandas biedru un šīs sezonas vicečempionu Maksu Ginteru. Tas gan netraucēja “Prema” komandas braucējiem aizņemt visu goda pjedestālu, kā arī ceturto vietu, kurā finišēja igaunis Ralfs Ārons. Mūsu ziemeļu kaimiņam izdevās punktu ražu papildināt ar piekto un devīto vietu pēdējos braucienos, kas ļāva sezonu kopvērtējumā noslēgt septītajā vietā, kamēr Džoels Ēriksons izcīnīja divas otrās vietas. Sezonas pēdējā brauciena startu nācās atlikt par divām stundām biezās miglas dēļ.

Rezultāti:      1. BRAUCIENS      2. BRAUCIENS      3. BRAUCIENS