Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadīts Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms – Rallijs Latvija. Latvijas jaunais talants Ralfs Sirmacis, kurš šo sezonu Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā noslēdza 3. vietā, šoreiz gan startēs minirallijā Latvija. Tikmēr mēs pirms tā izmantojām iespēju satikt Ralfu, un aicinājām uz nelielu sarunu.

Edgars Beļakovs: Kā vērtē aizvadīto rallija sezonu ERČ?
Ralfs Sirmacis:
Ļoti labi. No pieciem plānotajiem posmiem mēs aizvadījām sešus. Vienu aizvadījām pa asfaltu, kas nebija plānots, bet tas arī netika veiksmīgi nobraukts, jo piedzīvoju avāriju, bet kopumā plāns ir izpildīts. Mērķi uzvarēt visos grants rallijos, kuros startējam, gandrīz vai esam izpildījuši. No pieciem grants rallijiem trijos esam uzvarējuši, vienā izstājušies dēļ tehnikas un vēl vienā kāpuši uz goda pjedestāla, tā ka es domāju, ka priekš debijas sezonas ar šādu automašīnu ir ļoti labs rezultāts.

Foto: Škoda Motorsport
Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins. Foto: Škoda Motorsport

EB: Vai uzskati, ka bija iespēja pacīnīties arī par titulu?
RS:
Lai cīnītos par titulu šogad bija jābrauc ļoti daudz sacensības, un jāparāda ļoti stabils sniegums. Šī gada čempions Kajetans Kajetanovičs šogad ir uzvarējis tikai vienās sacensībās, un viņam ir ļoti maz uzvarēti ātrumposmi. Viņš čempiona titulu ir izcīnījis tikai dēļ savas stabilitātes, nevis ļoti labā rezultāta dēļ.

EB: Kādi ir plāni nākamai sezonai?
RS: Pagaidām nekādu komentāru nav, un neko nemācēšu pateikt, tāpēc, ka ir jāsagaida, kad beigsies visā pasaulē sezona. Varbūt sekos piedāvājums no kādas rūpnīcas komandas, bet, ja nē, tad skatīsimies, kāds būs budžets un mēģināsim no mūsu budžeta maksimāli daudz braukt augstā līmenī.

EB: Tu SRT komandā nu jau esi pavadījis pāris gadus. Kā komanda pa šo laiku ir attīstījusies, un kādas ir nākotnes ambīcijas?
RS: Komanda attīstās visu laiku. Kā zināms, šobrīd mūsu komandā testus aizvadījis ir Petera Solberga dēls Olivers. Es arī domāju, ka nākamgad zem mūsu komandas viņš startēs Latvijas rallija čempionātā, tā kā, esmu pārliecināts, ka tā ir ļoti laba reklāma komandai, un, ja šādi uzvārdi brauc mūsu komandā, tas nozīmē to, ka tā ir ļoti augstā līmenī.

EB: Latvijā šobrīd ir diezgan augsta popularitāte rallijkrosam. Vai nav doma kādreiz izmēģināt spēkus rallijkrosā?
RS: Ja būtu nauda un būtu budžets, tad es brauktu vispār kaut vai katru nedēļas nogali, bet diemžēl budžets ir tāds, kāds ir un nobraukt var tik, cik šis budžets ir. Bet protams, ja man būtu iespēja, es ļoti labprāt izbrauktu.

EB: Diezgan lielu Tavas dzīves daļu aizņem rallijs, vai paliek laiks arī citām lietām un izklaidēm?
RS: Laiks sanāk visam, ja saplāno to. Protams, aizbraucot uz sacensībām, tas paņem savas divas nedēļas, jo uz sacensībām jādodas ir laicīgi, jāpieraksta trase, tad ir pašas sacensības, un arī pēc tām vēl vajag pāris dienas, lai varētu nedaudz atiet no tā visa un atpūstos. Papildus rallijam vēl ir darbs, kur jāpelna nauda, lai varētu vispār dzīvot, tā ka brīvais laiks ir. Kad nav rallija, tad gan ir brīvdienas. Ja nav arī šādi pasākumi kā minirallijs vai supersprints, tad parasti tiek aizbraukts uz laukiem, kur var atiet no visa – pilsētas un visa pārejā, kas sakrājies.

EB: Kādā intervijā Tu biji teicis, ka mēdz pabraukt arī datorspēlēs. Vai tas Tev palīdz arī rallijā?
RS: Jā, datorspēles es spēlēju ļoti daudz. Mēs ar Alekseju Lukjaņuku esam ļoti sadraudzējušies startējot ERČ, un mēs arī šad tad mēdzam kopā datorspēles uzspēlēt caur internetu. Nezinu, vai tas palīdz, bet, kaut kādu pieredzīti jau tas dod, tāpat Tu saproti, kad pa labi, kad pa kreisi, kaut ko pagrozīt, pedāļus paspaidīt. Neteikšu, ka tas ļoti kaut ko dotu, bet nedaudz jau palīdz.

Foto: Škoda Motorsport
Ralfs Sirmacis. Foto: Škoda Motorsport