Sestdiena un svētdiena ir laiks, ko lielākā daļa cilvēku izmanto, lai agrās rīta stundas veltītu, lai uzkrātu enerģiju un izgulētos, tomēr cītīgākajiem autosporta faniem nekas tāds nav padomā – 26. martā uz starta pirmo reizi šosezon stāsies F1 mašīnas, lai ierūcinātu Melburnā esošo Albertparku, un liktu miljoniem līdzjutēju pieplakt pie saviem TV ekrāniem.

Grafiks: FIA

Trasē nav atrodamas izteikti garas taisnes, kas līdz ar jauno noteikumu ieviešanu liek bažīties par apdzīšanas iespējām ārpus abām pirmā sektora taisnēm, turklāt arī tajās tiek prognozēts, ka to paveikt būs sarežģītāk. Trase ir prasīga pret riepām, kas var radīt negaidītus pavērsienus pēc pamatīgām tehniskajām izmaiņām.

Par uzvaru noteikti cīnīsies iepriekšējā gada čempioni “Mercedes”, kuru rindas šogad pastiprinājis Valteri Botass, tomēr Luiss Hamiltons par favorītiem uzskata “Ferrari”. Papildus spiediena piesaiste konkurentiem, vai tomēr loģisks un pamatots viedoklis, zinot Maranello vienības ātrumu testos? Pēdējo nedēļu laikā progresu veikuši arī “Red Bull”, turklāt pozitīvi noskaņoti arī viņu dzinēju piegādātāji “Renault”.

“F1LV

Plašāku priekšstatu par to, ko gaidīt no jaunās sezonas, iespējams uzzināt pirmssezonas apskatā. Kad tas iegūts, izmanto iespēju pārspēt citus F1.LV lasītājus prognožu spēlē!

Grafiks: Pirelli

Melburnas trase nav pārlieku prasīga pret riepām, turklāt vismaz testos izskatījās, ka visi sastāvi kļuvuši ievērojami izturīgāki, kas varētu vairot to braucēju skaitu, kas sacīkstēs izvēlēsies veikt tikai vienu pitstopu. Interesanti, ka pērn “Haas” komandas braucējam Romēnam Grožānam boksos vispār nevajadzēja doties, jo riepas tika apmainītas sarkano karogu fāzes laikā.

Iespaidīgas avārijas un negaidīti pavērsieni Melburnā nav retums, turklāt pagājušā gada čempions Niko Rosbergs paredz, ka milzīgais slodzes pieaugums ievērojami palielinās varbūtību braucējiem kļūdīties sacīkšu beigu daļā, kad visi spēki jau būs atdoti. Šai jomā vērts pavērot, kas ar to tiks galā labāk – jaunie censoņi, vai pieredzējušie veterāni. Vērts pasekot, iespējams, šobrīd ceturtajai ātrākajai komandai, kurā ir abi – Felipe Masa, kurš karjeru jau tikpat kā bija beidzis, un Lenss Strols, kurš 18 gadu vecumā būs jaunākais braucējs uz starta.

Sacīkšu starts svētdien jau pl. 8:00 pēc Latvijas laika. Pirms tam neaizmirstiet pagriezt pulksteņus vienu stundu uz priekšu!