Šajā nedēļas nogalē Šanhajā risināsies F1 čempionāta sezonas otrais posms. Pēc zaudējuma Austrālijā “Mercedes” komanda būs apņēmības pilna atgūt uzvaru garšu. Fetela uzdevums to nepieļaut nebūs viegls – abām trasēm ir daudz atšķirību.

Grafiks: FIA

Kamēr Austrālijai vairāk raksturīgas ielu trašu iezīmes ar īsām taisnēm un zemiem ātrumiem, Ķīnā apdzīšanas iespējas vienmēr bijušas ievērojami labākas, pateicoties 1.2 km garajai taisnei 3. sektorā pirms starta – finiša taisnes. Tieši te visspilgtāk izjutīsim atšķirību starp “Mercedes”, “Ferrari”, “Red Bull” un “Honda” dzinējiem. Runājot par pēdējiem, lielas cerības gan uz šo posmu nelolo pat paši “McLaren” pārstāvji.

Zinot to, cik ļoti pēdējā laikā parādījusies mode trases veidot pēc tipiskā Hermana Tilkes rokraksta – gara taisne ar līkumotu atlikušo trases daļu, Ķīnas GP, iespējams, kļūs par nopietnāku atskaites punktu spēku samēriem, tomēr galvenie favorīti joprojām nemainīgi – Fetels un Hamiltons. Tomēr tā ir Šanhaja un nokrišņi nereti padarījuši sacīkstes īpaši spraigas un pavērsieniem bagātas. Tomēr, kamēr mēs vēl gaidām sacensības, izmanto izdevību piedalīties F1.LV prognožu spēlē un pārspēj citus lasītājus!

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Īpaši aizraujošas cīņas šogad gaidāmas arī par vietām aiz trim vadošajām komandām – par “Williams” un “Force India” piederību šai saimei jautājumu īpaši nav, tomēr Grožāna lieliskais kvalifikācijas brauciens Austrālijā, “Toro Rosso” braucēju finišs punktos, ievērojamās progresa iezīmes “Renault” nometnē un Džiovinaci brīnumdarbi debijā gandrīz droši dod garantiju, ka cīņā par pēdējiem punktiem atslābt nevarēs ne uz mirkli.

Sacensību starts svētdien pl. 9:00 pēc Latvijas laika. Tomēr ar F1 sacīkstēm motorsporta nedēļas nogale nebeidzas – Longbīčā risināsies IndyCar sezonas otrais posms, Argentīnā Maveriks Vinjaless centīsies turpināt demonstrēt brīnumus pie sava “Yamaha” MotoGP motocikla, Ožjē mēģinās iepriecināt savus tautiešus WRC Korsikas rallijā. WTCC sezonas atklāšanas posms risināsies Marokā, bet naktī uz pirmdienu, kā jau ierasts, amerikāņu iemīlētās traukšanās pa ovālu NASCAR čempionātā.

5 KOMENTĀRI