Nelielu apjukumu divos FIA organizētos čempionātos radījusi savstarpēja posmu pārklāšanās, kas gaidāma jūlija vidū, kad vienlaikus tiks aizvadītas WEC Nirburgringas 6 stundu sacīkstes, kā arī Formula E dubultposms Ņujorkā.

Tā kā vairāki vadošie Formula E braucēji startē WEC čempionātā, kur apgrozās lielākas naudas summas un prestižs uzvarēt ir augstāks, tad jau tagad skaidrs, ka uz Ņujorku nedosies kopvērtējuma līderis Sebastians Buemi un “DS Virgin” braucējs Hosē Marija Lopess, kuri pāstāv LMP1 klases “Toyota” rūpnīcas komandu.

Buemi vietu ieņems cits “Red Bull” sistēmas braucējs Pjērs Gazlī, kurš pēc triumfa pagājušā gada GP2 čempionātā, šogad startē Japānā notiekošajā Super Formula čempionātā. Tikmēr Lopesa vietu “DS Virgin” sastāvā ieņems Alekss Linss, kurš jau pirms tam veicis izmēģinājumus ar komandas simulatoru. Pagaidām gan nav zināms, kas ieņems Linsa vietu pie “G-Drive” LMP2 bolīda stūres.

Tikmēr Lopesa komandas biedrs Sems Bērds nosliecies pa labu Formula E čempionātam. Interesanti, ka līdz ar Bērdu un Linsu komanda rezerves braucēja statusā apstiprinājusi ekscentrisko miljardieri un “Virgin” aviolīnijas dibinātāju un īpašnieku Ričardu Brensonu.

Lai izvairītos no līdzīgiem starpgadījumiem nākotnē, kad nākas ciest abiem čempionātiem, to vadītāji Žerārs Neveu un Alehandro Agags, kā arī Ross Brauns savstarpēji vienojās par nākamā gada kalendāru saskaņošanu, kā arī panākot, ka Lemānas 24 stundu brauciens notiek nedēļā, kad nav F1 sacīkstes.