Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) uzsākusi izmeklēšanu par to, vai nepiemērot papildus sankcijas “Ferrari” braucējam Sebastianam Fetelam par agresīvo manevru drošības mašīnas perioda laikā, kā rezultātā viņa vadītā mašīna saskārās ar Luisa Hamiltona “Mercedes”.

Fetelam jau sacīkšu laikā tika piemērots 10 sekunžu stop & go sods, kā arī piešķirti 3 soda punkti, tomēr 3. jūlijā, dienā, kad Fetelam paliek 30 gadu, FIA veiks padziļinātu izmeklēšanu, lai noskaidrotu incidenta rašanās iemeslus, bet rezultāti tiks paziņoti pirms Austrijas GP nedēļas nogales sākuma.

FIA jau paguvusi izpētīt telemetrijas datus no Hamiltona formulas un secinājusi, ka britu braucējs nav pārkāpis noteikumus un ievērojis tās pašas trajektorijas un bremzēšanas punktus kā pirmā restarta laikā.

Viens no punktiem, ko FIA aplūkos būs saistība ar notikumiem pērn Meksikā, kad Fetels, neapmierināts ar sacīkšu tiesnešu lēmumiem, veltīja rupjas frāzes tiesnešu padomes vadītāja Čārlija Vitinga virzienā. Toreiz tika apstiprināts, ka līdzīgu notikumu rezultātā sekos papildus sankcijas, tomēr nav skaidrs, vai šie notikumi ir klasificējami kā līdzīgi Meksikas incidentam.

Pretējs viedoklis ir mūždien pļāpīgajam 1997. gada čempionam Žakam Vilnēvam, kurš ir pārliecināts, ka Hamiltona manevrs esot bijis apzināts bremžu tests Fetelam un vācieša darbības neesot bijušas bīstamas zemā ātruma dēļ, turklāt, ja  viņš tiešām esot gribējis radīt bojājumus “Mercedes” formulai, tas netiktu darīts, turot tikai vienu roku uz stūres.

15 KOMENTĀRI

  • Principā piekrītu jo Sebam biku tās emocijas šauj par strīpu.Kas attiecas uz Hamiltonu tad viņš aizvien vairāk tiek atpazīts kā sīku provokāciju radītājs un netīras spēles piekopējs.Ja šams nevar kā citādi kādam ieriebt vai pārspēt godīgā cīņā trasē tad atklātā textā “bliež” rācijā lai komanda un komandas biedrs dara visu lai tik pats izdedzis būtu ieguvējs. Visi ļoti labi atcerās kā šis “godīgi”(par telemetriju nemaz nerunājot) bloķēja Rosbergu lai tādā veidā Nikolaju varētu apdzītaizmugurē braucošais. Kaut kā neatceros,ka kāds par šādām darbībām būtu piešķīris morim sodu! Tas ko toreiz Toto ar pirkstu padraudēja Hamim bija pie vienas vietas-viņš turpina atkal ar to pašu nodarboties….tagad gan oponets viņam ir cits,bet zamaškas vecās.

   • Nu šoreiz jau laikam tā nav bijis. Bet ja Hamis tiešām to izprovocēja, tad psiholoģiskajā cīņā uzvarēja. Jo par tādu sīkumu Sebs vienk. explodēja. Bet piekrītu, ka Sebu vajadzētu drusku atdzesēt. Arī pēc gonkas Sebs lieliski apzinājās, ko ir sastrādājis, bet speciāli izvairījās no atbildes. Tāpat kā Maurizio.

   • nu-s, sarkanās skudērijas kombinezonu valkājot, ’emociju viļņi’ vispār jau tā kā piederās pie ‘skatuves tēla’, tā teikti 😛

    nevar tak až abi Forza Ferrari piloti tēlot icemanus 😀

 1. Hallo, Vermin! Hallo, Veln! Hallo, abiem viņiem līdzīgie Feteļa fani (nejaukt ar loģiski domājošiem Feteļa faniem!!!)
  1) FIA jau paguvusi izpētīt telemetrijas datus no Hamiltona formulas un secinājusi, ka britu braucējs nav pārkāpis noteikumus un ievērojis tās pašas trajektorijas un bremzēšanas punktus kā pirmā restarta laikā.
  2) Bezkaunīgais vācu 4x blēdis pērn Meksikas GP laikā veltīja rupjas frāzes tiesnešu padomes vadītāja Čārlija Vitinga virzienā. Toreiz tika apstiprināts, ka līdzīgu notikumu rezultātā sekos papildus sankcijas…
  Es pieprasu “banketa turpinājumu”! :)))

   • Zaglīgais un pastulbais viltus Rihard, tu pareizi mani saprati, jo es savā iepriekšējā komentārā uzrunāju tieši tādus kā tu. 😉

   • Čau, Māri Krastiņ! Es jau sāku satraukties vai medpersonāls nav tevi pie gultas pārāk cieši sasējis, ka tu netiec pie komentēšanas.
    Man bija prieks izlasīt tavu izcili gudro viedokli par to, ka Hamiltons it kā vairākkārt esot pārkāpis noteikumus. Bija jautri ierēkt! Paldies, Vermin! 😉

  • Mudzelis No visas tās izmeklēšanas būs vien čiks kautko gudru pateiks izmeklēšanas komisijas vadītājs noslēdzot lietu un tas ar būs viss. Ja paskaties vēsturē kādi ir bijuši iepriekšējie skandāli un kā tie beigušies tad sapratīsi kad šis nearko neatšķirsies no pārējiem.

   • Tev taisnība, berklij, ir ļoti minimālas cerības, ka pret Ferrari pilotu kāds uzdrošināsies vērsties ar jauniem soda mēriem. Tā būtu revolūcija Pirmajā Formulā, ja tas tā notiktu.
    Bet skatītājiem jau nav aizliegts turpmāk atkal visu sezonu izsvilpt (!!!) bezkaunīgo vācu 4x blēdi, ja tas pēc kādas gonkas uzkāps uz pjedestāla tieši tāpat kā tas notika 2013.g. sezonā pēc Fetela cūcības 2013.g. Malaizijas GP (Multi21 sāga) un tai sekojošiem Fetela meliem un savas vainas noliegšanai!

  • Incizz, bet sist mazus puišeļus pat ja viņi uzvedas tik bezkaunīgi kā blēdis Feteļš piem. Marka Vēberaprāt nav labais tonis! Atceries ko par Fetelu teica Marks Vēbers:
   During an interview for Top Gear in the wake of Malaysia, Webber was asked by host Jeremy Clarkson if he’d ever been tempted to punch Vettel.
   Webber replied: ‘My dad always said you shouldn’t hit boys, mate.’ :)))