Iepriekšējā nedēļas nogalē risinājās ikgadējās “Pikes Peak Hill Climb” sacīkstes, kurās šogad nepiedalījās latviešu komanda ar Andra Dambja konstruēto spēkratu. Par uzvarētāju kopējā ieskaitē kļuva francūža Romēns Dumā, kurš pilotēja “Norma MXX RD Limited” prototipu un tādejādi triumfēja jau trešo reizi pēdējos četros gados. Jāpiebilst, ka Dumā dominati 2015.gada apturēja tieši latviešu projekts “eO PP03” ar Rīsu Millenu pie stūres. Šogad uzrādītais Dumā rezultāts bija 9:05.672s, kas atpalika no viņa paša rezultāta pērn (8:51.445s) un arī, protams, no Paikspīkas rekorda (8:13.878s), kuru 2013.gadā ar “Peugeot 208 T16 Pikes Peak uzrādīja Sebastians Lēbs.

WTCC jaunieviesums – ‘Džokeraplis’ pēdējā posmā Portugālē ir guvis atsaucību no pilotiem un skatītiem, ziņo čempionāta organizatori. Šī gada WTCC noteikumi paredz, ka ‘Džokeraplis’ jāizmanto WTCC ielu trasēs un pirmo reizi to izmēģināja Vila Real ielu sacīkstē iepriekšējā nedēļas nogalē. Čempionāta līderis un bijušais F1 pilots Tjāgo Monteiro bija viens no ieguvējiem, kurš pateicoties, ‘Džokerapliim’ spēja pacelties no ceturtās vietas uz otro un tādejādi nosargāja arī vadību čempionātā. “Divi goda pjedestāli šādā trasē, kur ir ļoti grūti apdzīt, nebūtu iespējami bez ‘Džokerapļa’,” paziņoja Monteiro.

Jaunie FIA WEC noteikumi paredz, ka LMP1 klases hibrīdiem pēc degvielas uzpildes veikšanas pirmais kilometrs būs jāveic tikai ar elektrisko jaudu. Šādi noteikumi stāsies spēkā ar 2020.gadu un abas esošās WEC fabrikas komandas “Toyota” un “Porsche” jau tos ir atbalstījušas. “Toyota Motorsport GmbH” boss Paskāls Vaselons paziņoja: “Šāda veida WEC attīstības virziens ir ļoti atbilstošs ielas auto attīstībai, kur hibrīd auto pilsētas vidē pēc uzlādes pārvietojas ar elektro motora jaudu, bet, izbraucot uz autostrādi, pāriet uz iekšdedzes dzinēja izmantošanu.” 2020.gada noteikumi arī paredz arī jaunu, ātru uzlādes iespēju boksu apmeklējumu laikā, kā arī nepieciešamību visas WEC sacīkstes finišēt tikai ar elektro dzinēja jaudu. Turklāt FIA plāno ieviest standartizētu uzlādes iekārtu, lai ierobežotu izmaksas.