Sems Bērds izcīnījis uzvaru Formula E pirmajā viesošanās reizē Ņujorkā. Pavērsieniem bagātā posmā trijniekā iekļuva arī Žans Ēriks Verņē un Stefans Saracins.

Tā kā posms sakrita ar Nirburgingas 6 stundu sacīkstēm, ePrix izcīņā nestartēja čempionāta līderis Sebastians Buemi, kā arī “DS Virgin” braucējs Hosē Marija Lopess, kurus aizstāja Pjērs Gazlī un Alekss Linss.

Tieši Linss sagādāja lielāko pārsteigumu, izcīnot pole position. Super pole izcīņā viņš pārspēja Abtu, Verņē, Bērdu, kurš bija ātrākais grupu kārtā, un d’Ambrocio, kurš savā izšķirošajā mēģinājumā pieļāva kļūdu jau pirmajā līkumā. Tikai desmitais palika Lukass di Grasi, kamēr pagājušā posma zvaigzne Fēlikss Rozenkvists palika 17. vietā.

Verņē neapmierinātība par pole position atrašanos netīrajā trases pusē pierādījās startā, kad viņš piekāpās Bērdam, kamēr Linss zaudēja vadību pret Danielu Abtu. Cīņā par zemākām pozīcijām notika vairākas sadursmes, tomēr boksos nācās doties vienīgi “Jaguar” braucējam Mičam Evansam.

Pēc vairāku apļu braukšanas cieši aiz komandas biedra Bērds tika garām Linsam un uzsāka pakaļdzīšanos Abtam, kuru pēc neilga brīža apdzina un pārņēma vadību, kamēr Linss sāka zaudēt pozīciju pēc pozīcijas, piekāpjoties Haidfeldam, Saracinam un di Grasi. Īsi pēc pitstopa pusass defekts lika jaunajam britam izstāties.

Verņē tika garām uz boksu apmeklējumu rēķina, kamēr Niks Haidfelds zaudēja vairākas pozīcijas, piepeši nonākot aiz lielisku cīņu aizvadījušā komandas biedra Rozenkvista. Di Grasi mēģinājumi apdzīt zviedru braucēju noslēdzās ar Rozenkvista kļūdu un nolauztu aizmugurējo antispārnu. Viņam nācās doties boksos un cīņa par punktiem bija galā. Apli vēlāk aizmugurējo riteni aizlauza viņa komandas biedrs Haidfelds.

Haidfelda mašīna palika stāvam trasē, tādēļ piecus apļus pirms finiša trasē devās drošības mašīna. Bērdam izdevās noturēt vadību pār Verņē, kamēr Abts pieļāva kļūdu bremzējot un piekāpās Saracinam, bet gandrīz sadūrās ar di Grasi. Tehnisku problēmu dēļ viņš finišu nespēja sasniegt.

Ļoti vājš posms izvērtās “Renault e.Dams” komandai. Starta sadursmes lika Niko Prostam palikt peletona beigās, kur jau atradās vāju kvalifikāciju aizvadījušais Gazlī. Abi izmantoja vairākas konkurentu neveiksmes un spēja pakāpties uz septīto un astoto vietu, tomēr komandu kopvērtējumā pēc Abta neveiksmes viņu pārsvars pār “ABT Schaefler” ir 56 punkti.

Braucēju ieskaitē di Grasi no Buemi atpaliek tikai 20 punktus, kamēr Sems Bērds ar uzvaru pakāpies uz piekto vietu 10 punktus aiz Rozenkvista un 4 punktus aiz Prosta. Abus konkurentus būs iespēja apsteigt jau svētdien, kad notiks Ņujorkas ePrix dubultposma otrais brauciens. Punktu par sacīkšu ātrāko apli saņēma “Venturi” braucējs Maro Engels.