Pirmdien Midohaio sacīkšu trasē pirmos treniņbraucienus pēc šaušalīgās avārijas Indy 500 kvalifikācijā aizvadījis francūzis Sebastians Burdē.

Indianapolisā 20. maijā Burdē lielā ātrumā ietriecās trases nožogojumā, radot 118G lielu triecienu. Sportists nekavējoties tika nogādāts slimnīcā, kur viņam konstatēja gūžas un iegurņa kaulu lūzumus. Piecas dienas vēlāk četrkārtējais ChampCar čempions no slimnīcas tika izlaists, bet komandas vadītājs Deils Koins noliedza iespēju, ka Burdē šogad varētu atgriezties sacīkstēs.

Neraugoties uz notikušajiem izmēģinājumiem, precīzs datums, kad Burdē varētu veikt pilnvērtīgu atgriešanos vēl nav zināms. “Es te neatrastos un neveiktu testus, ja nejustos gatavs atgriezties, tomēr jāsaprot, ka pagaidām tie ir tikai testi un turpmāko darbības plānu varēsim izstrādāt vēlāk.

Apzinos, ka tagad mašīnas tiks pielāgotas ovāliem. Dakteri man deva atļauju atgriezties uz 15. datumu, minot, ka divas nedēļas neko daudz nemainīšot. Fiziski jūtos ļoti labi, bet tūlīt būs divi posmi ovālos un sezonas beigās laika nepietiks. Rehabilitācija diezgan ātri pārvērtās treniņos,” stāsta Burdē.

Burdē arī izteicis īpašu pateicību mediķiem, kas palīdzēja cīnīties ar avārijas izraisītajām sekām un izvairīties no muskuļu masas zaudēšanas. Par lielāko progresa punktu Burdē min spēju atsākt staigāt, kam sekoja pakāpeniska atveseļošanās.