Pēc simulatorā veiktiem braucieniem secināts, ka F1 mašīnas Pola Rikāra trasē, kur nākamgad risināsies Francijas GP izcīņa, pat vienā no līkumiem sasniegs 340 kilometru stundā lielu ātrumu.

Viena no trases zīmīgākajām vietām ir garā ‘Mistral’ taisne, kas gan Grand Prix vajadzībām kļuvusi par divām taisnēm ar ‘S’ veida līkumu pa vidu. Neraugoties uz to, taisnes beigās esošajā lēzenajā labajā ‘Signes’ līkumā plānots, ka mašīnas trauksies cik vien ātri iespējams, padarot to par vienu no viltīgākajām vietām kalendārā.

Francijas GP kalendārā atgriezīsies pēc 10 gadu pauzes. Agrāk sacīkstes notika Maņīkūras trasē, tomēr nākamā gada 24. jūnijā posms risināsies Pola Rikāra trasē, kas gadsimta sākumā aktīvi izmantota F1 testiem.

“F1LV

Francijas GP organizatori skaidrojuši, ka līkums garās taisnes vidū izveidots, lai palielinātu iespējamo apdzīšanas vietu skaitu, kā arī, lai pasargātu dzinējus, no darbošanās uz pilnu jaudu pret kalnu 1,8 kilometru garumā. Tikmēr par ‘Signes’ līkumu  ziņots, ka vairāki braucēji uzskata, ka apdzīšana tajā varētu būt iespējama arī bez DRS palīdzības.

Šobrīd tiek plānots, ka gar trasi tiks izveidotas tribīnes aptuveni 60 – 65 tūkstošiem skatītāju, bet vēl 20 – 25 tūkstoši skatītāju varētu izmantot ieejas kartes, ar kurām līdzjutēji netiek nodrošināti ar sēdvietām.

Grafiks: Will Pittenger

1 KOMENTĀRS