Nākamajā sezonā kļūs par vienu formulu čempionātu mazāk, jo Formula 2 sēriju stabilās pozīcijas un FIA atbalsts ir licis dalībniekiem pamest nīkuļojošo Formula V8 3,5 čempionātu un pievienoties Formula 1 atbalsta sērijām.

Formula V8 3,5 čmepionāta oganizatori ir paziņojuši, ka sērijas beigs pastāvēt un nākamgad čempionāts netiks organizēts dalībnieku trūkuma dēļ. Čempionāta pirmssākumi meklējami 1998.gadā, kad sākotnēji tā nosaukums bija “World Series Nissan”, bet ar “Renault” kompānijas lēmumu pārtaukt finansējumu 2015.gada beigās sākās neizbēgama lejupslīde popularitātē un dalībnieku skaita ziņā. Pēdējais šī gada posms Bahreinā, kur paralēli notiek arī WEC čempionāta sacīkste, ir sapulcējis tikai 10 dalībniekus. Čempionāta līderis pirms pēdējā posma ir Pietro Fitipaldi – Emersona Fitipaldi dēls. 25 no šī čempionāta ‘absolventiem’ vēlāk ir startējuši Formula 1, tostarp tādi piloti kā Fernando Alonso, Sebastians Fetels, kā arī nesen apstiprinātais “Toro Rosso” pilots Pjērs Gaslī.

Tostarp tieši pretējā virzienā attīstās šogad pārdēvētais Formula 2 čempionāts – uz jauno sezonu jau pieteikušās 11 komandas un trīs no tām ir jaunas: slavenā britu “Carlin” vienība, “Fortec Motorsport”, kā arī čehu “Charouz Racing System”. Čempionāta organizatori ziņo, ka tuvākajās nedēļās pievienosies vēl 12tā komanda. Interesanti, ka tieši “Fortec”, kuru dibinājis Ričards Datons, un “Charouz”, kuru 1985.gadā dibināja Antonins Čarouzs, uz Formula 2 čempionātu pārgājušas no Formula V8 3,5 sērijām. Jāpiebilst, ka F2 čempionātu šī gada izskaņā pamet “Russian Time” un “Rapax” vienības. Krievu “Russian Time” šogad vēl cīnās par komandu kopvērtējuma uzvaru, bet tās pilots Artjoms Markelovs atrodas trešajā vietā pilotu vērtējumā un var pacīnīties par 2.vietu.