Lielisku sniegumu Čīles galvaspilsētā notiekošajā Santjago ePrix nodemonstrējusi “Techeetah” komanda, kuras braucēji Žans Ēriks Verņē un Andrē Loterers spēja sasniegt finišu pirmajās divās vietās, neraugoties uz savstarpēju kontaktu pēdējo apļu cīņās.

Abi sportisti demonstrēja lielisku jau kvalifikācijā, iekļūstot Super Pole izcīņā. Kļūdas rezultātā piedzīvotā avārija Lotereram gan liedza uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu, tomēr viņš viņš varēja uzsākt sacīkstes no trešās pozīcijas, jo līdzīgi savu apļa laiku sabojāja arī Sems Bērds, kamēr Lukasam di Grasi savu pozīciju nācās atdot pēc 10 starta vietu soda. Pirmo starta rindu aizņēma bijušie F1 “Toro Rosso” komandas braucēji Verņē un Sebastians Buemi.

Verņē startā saglabāja vadību ļāva viņam saglabāt vadību, kamēr fantastisku pirmo apli veikušais Nelsons Pikē Jr. ar “Jaguar” iekārtojās otrajā vietā priekšā Lotereram, kamēr Buemi nācās samierināties ar ceturto pozīciju. Cīņas vidus ešalonā izraisīja vairākas sadursmes, kā rezultātā trases malā palika Hosē Marija Lopess un Maro Engels, kamēr Niks Haidfelds ar aizlauztu riteni devās boksos un izstājās no cīņas par augstvērtīgiem rezultātiem. Trasē uz vairākiem apļiem devās drošības mašīna. Dažus apļus pēc tās došanās malā avārijas seku dēļ izstājās arī Daniels Abts.

Sacīkstēm atsākoties, Pikē centās apsteigt Verņē, tomēr tas neizdevās un drīz vien nācās uzmanīties no Loterera presinga, kurš pirmās sezonas čempionu apdzina apli pirms došanās boksos. Tajos Top 3 palika nemainīgs. Sacīkšu otro nogriezni ceturtajā vietā uzsāka Buemi, bet līdz 5. vietai bija pakāpies Fēlikss Rozenkvists, kurš pēc vājas kvalifikācijas startēja no 14. pozīcijas. Sema Bērda stratēģija doties boksos apli vēlāk neatmaksājās un “Virgin” komandas braucējs atkāpās uz septīto vietu aiz komandas biedra Aleksa Linsa.

Linsam gan finišu neizdevās sasniegt mašīnas tehnisku problēmu dēļ. Līdzīgā situācijā nonāca arī sezonu katastrofāli uzsākušais “Audi” braucējs Lukass di Grasi. Pirmo reizi komandas vēsturē neviens no braucējiem netika klasificēts, turklāt di Grasi ir kļuvis par vienīgo aktīvo Formula E braucēju, kurš šosezon vēl nav guvis ne punkta.

Sebastians Buemi apdzina Nelsonu Pikē, kurš vairākus apļus vēlāk centās pozīciju atgūt, tomēr nobloķēja riteņus un ieskrēja aizsargbarjerā. Mašīna gan necieta, tādēļ brazīlietis atgriezās trasē sestajā pozīcijā.

Vadošo piecinieks tikmēr kļuva arvien ciešāks un drīz vien Verņē, Loterers, Buemi, Rozenkvists un Bērds brauca viens aiz otra. Radiokomunikāciju problēmas radīja pamatīgu satraukumu “Techeetah” inženieriem, turklāt situāciju neuzlaboja Loterera agresīvie centieni aizsniegties līdz pirmajai uzvarai, kā rezultātā izturības sacīkšu leģenda uztriecās savam komandas biedram. Abi gan spēja saglabāt mieru un noturēties trasē.

Šī bija pirmā reize Formula E 37 sacīkšu garajā vēsturē, kad kāda komanda izcīna dubultuzvaru. Turklāt tā ļāvusi Verņē par pieciem punktiem kopvērtējumā apsteigt līdzšinējo līderi Fēliksu Rozenkvistu, kamēr “Techeetah” komandu ieskaitē pēc šī posma ieguvusi 2 punktu pārsvaru pār “Mahindra”.

Vienu punktu par ātrāko apli nopelnīja “Virgin” braucējs Sems Bērds, kurš kopvērtējumā ieņem 3. vietu 11 punktus aiz Verņē.

Čempionāta nākamais posms pēc četrām nedēļām 3. martā risināsies Mehiko, Meksikā.

SANTJAGO EPRIX REZULTĀTI

V. Braucējs Komanda Rezultāts
1 Žans Ēriks Verņē  Techeetah 1:01’24.514
2 Andrē Loterers  Techeetah 1.154
3 Sebastians Buemi  DAMS 1.959
4 Fēlikss Rozenkvists  Mahindra Racing 2.793
5 Sems Bērds  Virgin Racing 4.490
6 Nelsons Pikē Jr.  Jaguar Racing 6.364
7 Mičs Evanss  Jaguar Racing 7.099
8 Žeroms d’Ambrocio  Dragon Racing 13.308
9 Antonio Fēlikss da Kosta  Andretti Autosport 14.811
10 Nikolā Prosts  DAMS 21.092
11 Toms Blomkvists  Andretti Autosport 32.924
12 Luka Filipi  NIO Formula E Team 44.127
13 Eduardo Mortara  Venturi 49.398
14 Olivers Tērvijs  NIO Formula E Team 1’12.282
NF Alekss Linss  Virgin Racing
NF Niks Heidfelds  Mahindra Racing
NF Lukass di Grasi  Team Abt
NF Daniels Abts  Team Abt
NF Maro Engels  Venturi
NF Hosē Marija Lopess  Dragon Racing