Formula E “Audi Sport Abt Schaeffler” komandas braucējs Daniels Abts apsūdzējis vairākus konkurentus krāpniecībā ar FanBoost balsošanas, kas novedot pie katastrofālas situācijas, kad vairāki braucēji gūst nepelnītas priekšrocības.

FanBoost sistēma tika ieviesta čempionāta pirmajā sezonā. Tā ļauj trim braucējiem, kas saņēmuši visvairāk balsu, izmantot iespēju palielināt maksimāli izmantojamās jaudas limitu par 20 kw uz vairākām sekundēm, kas lieliski palīdz apdzīšanas mēģinājumā vai pozīcijas nosargāšanā. Balsošanu iespējams veikt Formula E čempionāta mājaslapā, aplikācijā, kā arī mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Savā video sižetā faniem Abts pastāstīja: “Zinu, ka veltat daudz laika, lai palīdzētu man saņemt nepieciešamās balsis, bet es daru visu iespējamo, lai iesaistītu jūs šai pasākumā. Tai pašā laikā ir citi braucēji, kas nolemj krāpties. Nesaku to kā dusmīgs zaudētājs, bet gan kā cilvēks, kas to saprot – saņēmu info no iekšienes. Kaut kas nav kārtībā.

“F1LV

Pagājušonedēļ notikušajā Santjago ePrix FanBoost balsojumā pie papildus jaudas tika Hosē Marija Lopess, Sebastians Buemi un Abta komandas biedrs Lukass di Grasi. “Visu laiku atradāmies vadībā. Te pēkšņi vienas nakts laikā viss strauji mainījās. Interesanti, ka visas balsis nāca no 12 pilsētām Ķīnā. Laikam viņiem ir milzīga fanu bāze,” ironiski piebilst Abts. “Formula E par to zin, tomēr neko nespēj darīt lietas labā, jo to nav iespējams kārtīgi pierādīt. Tā ir katastrofa, kas mani patiesi saniknoja.

Balsošanas sistēmas pārvalda “Telescope” uzņēmums. kas strādājis ar tādiem Amerikas TV šoviem kā “American Idol”, “The Voice”, “Dancing with the Stars”. Tiek uzskatīts, ka sistēma bijusi ļoti droša ar vairākiem autentifikācijas pārbaudes līmeņiem.

Jūtos piekrāpts. Zinu, ka godīgā cīņā mēs vienmēr uzvarētu. Vēlos cīnīties godīgos apstākļos,” norāda Abts, piebilstot, ka varētu pārtraukt savu kampaņu balsu vākšanā.

Pagājušajā sezonā Sebastians Buemi un Lukass di Grasi tika pie izdevības izmantot FanBoost funkciju katrā posmā, kurā startēja, kamēr Abts bez papildus jaudas palika tikai trijos braucienos.