Pie negaidītas uzvaras IndyCar sezonas pirmajā posmā Sanpīterburgā otro gadu pēc kārtas ticis “Dale Coyne Racing” braucējs Sebastians Burdē, kurš izmantoja sacensību līderu Roberta Vikensa un Aleksandra Rosi sadursmi divus apļus pirms finiša.

Vikenss sevi lieliski apliecināja jau kvalifikācijā, izcīnot pole position savā debijas startā, pārspējot Vilu Pauersu, aiz kura sacīkstes uzsāka vēl divi debitanti – Mateuss Leists un Džordans Kings. Pauersa cerības uz augstvērtīgu rezultātu tika pamatīgi iedragātas jau pirmajā aplī, kad austrālietis sagriezās un turpināja cīņu no peletona beigām.

Pauerss nebija vienīgais veterāns ar problēmām – Raiena Hantera-Reja mašīnu nācās pārstartēt, kamēr Tonijs Kanāns sadūrās ar Zaku Vīču. Pirmo dzelteno karogu fāzi izraisīja izslīdējušais Čārlijs Kimbels.

Restartā Kings apdzina Vikensu, tomēr jau atkal cīņa trasē tika apturēta, jo trasi nesadalīja Reihals un Pidžots. Šoreiz Vikenss atguva pozīciju pēc Kinga kļūdas. Drīz vien Kings piekāpās arī Rosi, kurš drīz vien uzsāka cīņu ar Vikensu. Elektronikas defekts liedza citam lieliski sākušajam debitantam Leistam turpināt cīņu. Viņš nonāca 12 apļus aiz līdera, bet pēc aizķeršanās boksos piedzīvoja avāriju.

Arī šai restartā neiztika bez starpgadījumiem – Skots Diksons piedzīvoja kontaktu ar Hinčklifu, kā rezultātā tika aizķerts arī pagājušā gada Indy 500 uzvarētājs Takuma Sato. Vadībā nonāca Burdē, tomēr atšķirīga stratēģija un vecākas riepas lika francūzim zaudēt pozīcijas Vikensam, Rosi un Andretti. Džeka Hārvija avārija jau atkal lika braucējiem pārtraukt cīņas.

Vikenss saglabāja mieru un pārliecinoši devās pretim uzvarai, pēdējo nogriezni uzsākot pāris sekundes priekšā Rosi un Burdē. Vēl vienu pavērsienu radīja debitanta Renē Bindera avārija. Sacīkstes atsākās četrus apļus pirms finiša. Arī šoreiz drāma turpinājās – Makss Čiltons sagriezās un noslāpa.

Pēdējais restarts tika dots divus apļus pirms finiša. Rosi centās apsteigt līderi Vikensu, tomēr abu mašīnas saskārās, liekot Vikensam atdurties pret barjeru un likt punktu sapnim par uzvaru pirmajā startā.

Rosi zaudēja tempu un palika aiz Burdē, kā arī no pēdējās vietas startējušā Greiema Reihala. Šis Burdē bija tikai ceturtais starts pēc negadījuma pērn Indianapolisā, pēc kā četrkārtējais ChampCar čempions smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.

Pēc sacensībām Vikenss atzina, ka Rosi manevrs esot bijis pārlieku optimistisks, tomēr, neraugoties uz nesaskaņām trasē, ārpus tās nekāda konflikta neesot un abi joprojām ir labi draugi. Tikmēr Rosi norāda, ka Vikenss centies aizsargāties pārlieku agresīvi un viņam vairs neesot bijušas iespējas izvairīties.

1 KOMENTĀRS

  1. Izskatās, ka šis gads varētu iezīmēt pamatīgu paaudžu maiņu IndyCar-ā. Vecie kaut kā mokās vai vispār sākušu kārt ķiveres uz nagliņām, savukārt starta laukums pilns ar ‘rukijiem’, no kuriem viens otrs jau brauc pa priekšu…
    Bet kopumā iespaids pozitīvs – mašīnas daudz un smukas, arī prognozēt neko nevar.