“Red Bull” piloti Makss Verstapens un Daniels Rikardo pauda neapmierinātību pēc Austrālijas GP kvalifikācijas – Verstapens bija pārliecināts par iespējām iekļūt pirmajā starta rindā, bet Rikardo bija sašutumā par “Mercedes” ‘maģisko’ kvalifikācijas režīmu.

Kvalifikācijas izšķirošajā kārtā Makss Verstapens zaudēja abiem “Ferrari” pilotiem un startēs no ceturtās starta vieta, lai gan bez pieļautās kļūdas varētu cerēt uz pirmo rindu.

“Es izbaudīju kvalifikaciju, lai gan pieļāvu mazu kļūdu ātrajā aplī un izbraucu pa platu 13.līkumā, kur zaudēju pāris desmitdaļas,” atzinās Verstapens. “Esmu ļoti tuvu “Ferrari”, kas ir labā ziņa, bet bez kļūdas noteiktu būtu bijis otrais. “Mercedes” nebija aizsniedzami, bet bez šīs kļūdas es būtu zaudējis Luisam tikai pussekundi.”

Tostarp Daniels Rikardo bija sašutis par lielo rezervis, kas “Mercedes” pilotiem ir dodoties no Q2 uz Q3 – Luiss Hamiltons par 0,9s Q3 uzlaboja savu Q2 laiku un līdz ar to viņam konkurentu cīņā par pole nebija. Rikardo uzskata, ka jebkurš vadošais pilots ar “Mercedes” formulu varētu izcīnīt pile position šādā situācijā, lai gan Hamiltons noliedza, ka pēdējais uzlabojums nācis tikai no ‘maģiskā’ dzinēja režīma, ko “Mercedes” var uz brīdi izmantot izšķirošajos Q3 apļos.

Šāds pārsvars viņu izpildījumā ir kā sitiens pa vēderu…

Daniels Rikardo

“Tas ir stulbi,” sašutumu neslēpa mājnieks, kurš pēc soda saņemšanas startēs no 8.starta vietas. “Mēs visi gribam redzēt, ka līderus (“Mercedes”) kāds izaicina uz cīņu, tāpēc šāds pārsvars viņu izpildījumā ir kā sitiens pa vēderu. Es negaidīju tik lielu pārsvaru no viņiem, cerēju, ka tās būs vien 0,2s. Es domāju, ka uz sacīksti viņiem nebūs tāds pārsvars, taču kvalifikācijā man paliek bail – viņiem ir iespaidīgi dzinēja režīmi. Luiss, protams, ir ļoti labs, bet es domāju, ka viņu mašīnas pārsvars izsaka visu.”

2 KOMENTĀRI

  1. Kas tur ko sašust, ja Merc ir uzbūvējuši dzinēju, kas var izturēt brīža forsāžas režīmus, tad Daņilam (nu ne gluži viņam) atliek tikai palūgt Reno: veči, būtu dikti forši, ja arī mums tā būtu. Jāčeko, ko Giorgio Piola par šo “fīču” teiks vai jau ir pateicis… 🙂