Foto: Steve Etherington / Mercedes

Šajā nedēļas nogalē Oultonparka trasē tiks uzsākta 2018. gada BRDC Lielbritānijas Formula 3 čempionāta sezona, kur “Carlin” komandas rindās startēs arī britu autosportists Billijs Mongers.

Mongers plašāku popularitāti guva pērn, startējot Lielbritānijas F4 čempionātā. Tobrīd vēl tikai 17 gadus vecais Mongers Doningtonas trasē pamatīgā ātrumā ieskrēja lēni braucošā Patrika Pasmas formulā. Negadījumā Mongers zaudēja abas kājas, tomēr varēja uzsākt pilnvērtīgu rehabilitācijas procesu pēc apjomīgās labdarības akcijas, kurā sportista atlabšanai tika saziedoti vairāk kā 800 000 GBP.

Pēc vairākām nedēļām testu sportists vienojies ar “Carlin” par dalību čempionātā. Savu debiju 18 gadus vecais Mongers piedzīvos jau šajā nedēļas nogalē ar vienu braucienu sestdien un vēl diviem svētdien. Kopumā sezona sastāv no 8 posmiem, kuros tiks aizvadīti 24 braucieni.

“F1LV

Lai gan katra komanda drīkst startēt ar trim mašīnām, “Carlin” gadījumā veikts izņēmums. Mongera formulas gāzes pedālis atradīsies uz stūres, ko sportists operēs ar labo roku, bet kreisā roka tiks izmantota ātrumu pārslēgšanai. Bremžu pedāli Mongers lietos ar labās kājas neamputēto daļu.