Pagājušā gada Formula 2 pārliecinošajam čempionam Šarlam Leklerkam šogad tika dota iespēja startēt F1 čempionātā “Sauber” komandas sastāvā. Lai gan Leklerks bieži tiek dēvēts par vienu no izcilākajiem jaunajiem talantiem, sezonas pirmajos posmos Austrālijā un Bahreinā Leklerks palicis sava komandas biedra Markusa Ēriksona ēnā.

Monako pārstāvis atzinis, ka ienākšana čempionātā bijusi daudz sarežģītāka, nekā viņš to bija gaidījis. Bahreinas Grand Prix izcīņā Leklerka komandas biedrs Markuss Ēriksons pārsteidzoši izcīnīja 9. vietu, palīdzot “Sauber” gūt pirmos punktus nepilna gada laikā. Ēriksonam šī ir piektā sezona F1, turklāt jau ceturtā “Sauber” sastāvā.

Es esmu pārliecināts, ka viņš ir patiesi labs braucējs. Viņam nav tā labākā reputācija, tomēr, manuprāt, tas ir nepelnīti. Gan Melburnā, gan Bahreinā Markuss apliecināja savu ātrumu, kas pamatīgi apgrūtinājis manu situāciju. Tomēr varu daudz ko mācīties no viņa, un ceru, ka šī sadarbība saglabāsies,” skaidro Šarls Leklerks.

“F1LV

Lai gan pērn visus piecus punktus “Sauber” komandai nopelnīja Paskāls Verleins, tomēr ar to nebija pietiekami, lai vācietis saglabātu vietu F1. Markuss Ēriksons norādīja, ka viens no galvenajiem iemesliem rezultātu atšķirībai bija viņa svars. Pēc zviedru sportista aprēķiniem 10 kilogramu starpība deva Verleinam 3 līdz 4 sekundes desmitdaļu priekšrocību aplī.

Pateicoties ļoti striktai diētai un ambiciozam fiziskās sagatavošanās plānam ar savu treneri, Ēriksonam izdevies samazināt svaru par aptuveni 5 kilogramiem, kas esot viensn o galvenajiem iemesliem formas kāpumam.

Ziema bija ļoti smaga. Strādāju kā zvērs. Visu savu karjeru maniem komandas biedriem bija svara priekšrocība attiecībā pret mani. To ir grūti mainīt un cilvēki bieži tam nepievērš uzmanību. Šarls ir stiprākais komandas biedrs, kāds man jebkad ir bijis. Viņš ir ļoti, ļoti ātrs, tomēr jūtu, ka arī es esmu progresējis. Uzskatu, ka šis ir lielās izdevības gads, lai es apliecinātu savas braucēja spējas,” norāda Ēriksons.

Runājot par sacensībām Bahreinā, Leklerks atzina, ka problēmas radās jau pašā sākumā, kā rezultātā trešā apļa beigās 20 gadus vecais sportists devās boksos ar cauru riepu. Tika nolemts riskēt un atlikušo sacīkšu daļu aizvadīt ar vienu vidējo riepu komplektu, tomēr riepu degradācija bija pārāk augsta, līdz ar to Leklerkam nācās doties otrajā pitstopā. Tā rezultātā nācās samierināties ar 14. vietu, kas gan pēc Serhio Peresa un Brendona Hārtlija iesildīšanās apļa incidenta sodu piešķiršanas pārvērtās par 12. vietu.