Pēc aizraujošas pēdējo apļu cīņas ar Valteri Botasu un vairāku konkurentu neveiksmēm Sebastianam Fetelam izdevies izcīnīt uzvaru Bahreinas Grand Prix izcīņā. Pilnīgu fiasko piedzīvoja “Red Bull” – abas mašīnas izstājās jau pirmajos apļos.

Sacīkšu startā Valteri Botasam izdevās apsteigt savu tautieti Kimi Raikonenu un pakāpties uz otro pozīciju aiz Sebastiana Fetela. Tikmēr cīņas peletona lejasgalā nebija tik tīras un Brendons Hārtlijs sadūrās ar Serhio Peresu, liekot “Force India” braucējam saslīdēt par 180 grādiem, kamēr Hārtlijs saņēma 10 sekunžu sodu.

Tomēr lielākā drāma vēl bija priekšā. Otrajā aplī Makss Verstapens cīņā ar Luisu Hamiltonu piedzīvoja kontaktu un pārdūra savas mašīnas aizmugurējo riepu. Lēns ceļš uz boksiem un nobraukšana trases malā pielika punktu Verstapena cerībām, kamēr viņa komandas biedrs tieši tobrīd izstājās elektronikas defekta dēļ. Trasē tika sūtīta virtuālā drošības mašīna, bet “Red Bull” komandai tas neko nemainīja – abi braucēji bija izstājušies.

Lielisks sacīkšu turpinājums padevās Luisam Hamiltonam, kurš tobrīd atradās devītajā pozīcijā. Vienas starta-finiša taisnes garumā “Mercedes” braucējs vispirms apsteidza Fernando Alonso, bet līdz līkumam tika garām arī savstarpēju cīņu aizvadošajiem Niko Hulkenbergam un Estebanam Okonam.

Lielisks starts padevās kvalifikācijas lielākajam pārsteigumam Pjēram Gazlī, kurš pēc Rikjardo izstāšanās nonāca 4. pozīcijā. Sacīkstēm atsākoties, viņa pozīciju nesekmīgi centās apdraudēt Kevins Magnusens, tomēr apli vēlāk pats Magnusens palika aiz Hamiltona, bet astotajā aplī četrkārtējais čempions pieveica ari Gazlī.

“Ferrari” un “Mercedes” izvēlējās atšķirīgas pitstopu stratēģijas. Fetels un Raikonens pirmajā pitstopā tika pie mīksto riepu komplekta, kamēr Botasam tika uzmontētas vidējas cietības riepas. Luiss Hamiltons, kurš sacīkstes uzsāka ar mīkstajām riepām, boksos devās pēc tam, kad Fetels viņam tika garām, un arī atgriezās ar vidējām riepām.

Lielākā daļa vidusslāņa braucēju izvēlējās pitstopā doties divreiz. No vadošajiem braucējiem vienīgais, kurš izvēlējās šādu stratēģiju bija Kimi Raikonens. Tā gan pārvērtās katastrofā – nesaprašanās un mehāniķa notriekšana lika somu braucējam palikt boksu celiņā un izstāties. Cietušais mehāniķis pēc incidenta tika nogādāts slimnīcā.

Tas ļāva Gazlī atgūt ceturto pozīciju, bet piektais finišu sasniedza Magnusens, kurš kā pirmais veica otro pitstopu. Uzreiz pēc tā viņš gandrīz sadūrās ar komandas biedru Romēnu Grožānu, par ko savu kritiku neslēpa.

Lieliskas sacīkstes aizvadīja Markuss Ēriksons. “Sauber” braucējs kā pēdējais devās pitstopā un līdz 20. aplim bija uzcīnījies jau līdz sestajai pozīcijai. Pēc tam, kad braucēji devās savā otrajā pitstopā viņam atkal izdevās iekļūt Top 6, tomēr nodeldētākas riepas lika atkāpties līdz devītajai vietai.

Pēdējos apļos Valteri Botass strauji noķera Fetelu, tomēr pēc nervu kutinošas cīņas garām nespēja tikt.

Čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir Sebastians Fetels ar 50 punktiem. Viņam seko Hamiltons (33), Botass (22) un Alonso (16). Komandu ieskaitē “Ferrari” pārsvars pār “Mercedes” sarucis līdz 10 punktiem, kamēr ciešā cīņā par trešo vietu šobrīd vadībā izvirzījusies “McLaren” (22).

Bahreinas GP rezultāti

V.BraucējsKomandaDzinējsRezultāts
1Sebastians FetelsFerrariFerrari-
2Valteri BotassMercedesMercedes0.699
3Luiss HamiltonsMercedesMercedes6.512
4Pjērs GazlīToro RossoHonda1'02.234
5Kevins MagnusensHaasFerrari1'15.046
6Niko HulkenbergsRenaultRenault1'39.024
7Fernando AlonsoMcLarenRenault1 aplis
8Stofels VandūrnsMcLarenRenault1 aplis
9Markuss ĒriksonsSauberFerrari1 aplis
10Estebans OkonsForce IndiaMercedes1 aplis
11Karloss SaincsRenaultRenault1 aplis
12Serhio PeressForce IndiaMercedes1 aplis
13Brendons HārtlijsToro RossoHonda1 aplis
14Šarls LeklerksSauberFerrari1 aplis
15Romēns GrožānsHaasFerrari1 aplis
16Lenss StrolsWilliamsMercedes1 aplis
17Sergejs SirotkinsWilliamsMercedes1 aplis
NFKimi RaikonensFerrariFerrari22 apļi
NFMakss VerstapensRed BullTAG54 apļi
NFDaniels RikjardoRed BullTAG56 apļi

1 KOMENTĀRS

  1. kimsters ‘mehāniķi notrieca’, jo saņēma atļauju izkustēties no pitstopa – iedegās zaļā gaisma.

    Savukārt zaļā gaisma iedegās, jo visi 4 riteņi atkal bija savā vietā. Ka viens no viņiem vispār netika nomainīts (jo nevarēja viņu dabūt nost), to sarkanās skudērijas softa rakstītājiem par iemeslu nedot zaļo gaismu nebija ienācis prātā uzskatīt.

    Tā ka raikins te ir galīgi ņepričom, god. Autor…..