Diez vai daudzi pirms sezonas paredzēja, ka sezonas pirmajos trīs posmos Luiss Hamiltons neizcīnīs nevienu uzvaru. Kvēlākie “Mercedes” fani cer, ka neveiksmju sērija tiks pārtraukta Azerbaidžānā, trasē, kur britu sportists uz goda pjedestāla vēl nav kāpis. Tomēr uzdevums nebūs viegls – “Ferrari” un “Red Bull” ir kļuvuši ievērojami spēcīgāki, turklāt, ja atkārtojas pagājušā gada haoss, uz goda pjedestāla varam gaidīt arī citu komandu pārstāvjus.

Trase ir ļoti gara – seši kilometri (īsāka vienīgi par Spa trasi Beļģijā), turklāt braukšana notiek pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Lai gan sportisti traucas cauri samērā šaurām Baku pilsētas ielām, ātrumi nebūt nav mazi. Izeja uz starta finiša taisni un brauciens pa to prasa gāzes pedāli turēt nospiestu ļoti ilgu laiku, kas dažkārt ļauj ieskrieties dažādiem vējiem un iztraucēt braucēju plānus. Šai laikā atdziest riepas un bremzes, bet taisnes galā sekojošajam 90 grādu kreisajam pagriezienam tikpat kā nav drošības joslas. Pilnīgi pretēja aina vērojama otrā trases galā, kur jāizbrauc cauri ļoti šauriem un lēniem pagriezieniem. Pamatīgs pārdomu darbs inženieriem ar mašīnas regulējumiem, kamēr braucējiem katra kļūda var rezultēties avārijā.

Grafiks: FIA

No faktu vācelītes: Nevienam braucējam Baku trasē vēl nav izdevies divreiz kāpt uz goda pjedestāla. Lai gan Azerbaidžānas Grand Prix notiks tikai otro reizi, Baku trasē sacensības notika gan pērn, gan 2016. gadā, kad tas tika dēvēts par Eiropas Grand Prix. Pirmajā reizē labāko trijniekā iekļuva Rosbergs, Fetels un Peress, taču pērn pēc vairāku līderu neveiksmēm uz goda pjedestāla kāpa Rikjardo, Botass un Strols. Ja šogad šim sarakstam pievienosies Kimi Raikonens, viņš atkārtos Alenam Prostam piederošo rekordu – goda pjedestāli 29 dažādās trasēs.

“F1LV

Tā kā Azerbaidžānas posms kalendārā pabīdīts krietni agrāk, arī gaisa temperatūra būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Saule dažkārt noslēpsies aiz mākoņiem, bet visas nedēļas nogalē plānots, ka gaiss iesils līdz aptuveni 20 grādiem. Nokrišņi nav gaidāmi, taču vējš var padarīt braukšanu neprognozējamāku.

Garā taisne ļaus vēl vienu reizi salīdzināt dzinēju konkurētspēju, kamēr drošības joslu trūkums ievērojami palielina drošības mašīnas vajadzības varbūtību, kas nozīmē, ka liela daļa panākumu atslēgas būs meklējama pareizā boksu apmeklējumu stratēģijā. Komandas pārsvarā izvēlējušās ļoti daudz ultramīksto riepu komplektus, taču, visticamāk, gaidāms, ka dominēs viena boksu apmeklējuma stratēģija. Par favorītiem joprojām jāuzskata Sebastians Fetels un Luiss Hamiltons, tomēr arī pārējiem ‘lielā sešinieka’ braucējiem būs savas ambīcijas un pie tik blīvas situācijas kopvērtējumā katram braucējam ir savas ambīcijas.

Vidus ešalonā pagaidām visstabilāko sniegumu demonstrē 3 dažādu komandu pārstāvji – Fernando Alonso (“McLaren”), Niko Hulkenbergs (“Renault”) un Kevins Magnusens (“Haas”). Pērn kā zivis ūdenī jutās “Mercedes” dzinēju izmantotāji – “Force India” un “Williams”. Ja no pirmajiem šai trasē vēl kādu pārsteigumu var gaidīt (turklāt Peress iemantojis lielisku reputāciju mašīnas, riepu un degvielas taupīšanā), tad uz “Williams” panākumiem grūti cerēt, jo Strola un Sirotkina sniegums nevienā no pirmajiem trim posmiem nav ļāvis pat pietuvoties punktiem. Interesanta cīņa gaidāma starp abiem “Sauber” braucējiem – vēl viena piekāpšanās Markusam Ēriksonam, var pamatīgi apskādēt Šarla Leklerka līdz šim nevainojamo karjeru.

Prognozes: Šosezon uzsākam nelielu prognožu eksperimentu: Formula 1 pamanāmākais līdzjutējs Latvijā Valdis Valters izteiks savu TOP3 prognozi uz gaidāmo posmu, kuru pēc sacīkstēm salīdzināsim ar F1.LV redaktora Alda Putniņa TOP3 prognozi uz konkrēto posmu. Noteikumi punktu skaitīšanā ļoti vienkārši – par precīzi uzminētu vietu 3 punkti, par vienas vietas nobīdi (4.vieta netiek ņemta vērā) – 1 punkts. Izsaki savu prognozi raksta komentāros, vai sociālajos tīklos Facebook un Twitter


Sacensības tiešraidē Latvijas teritorijā būs iespējams vērot “Viasat Motor” un “RTL” kanālos. Nedēļas nogalē Baku trasē savas spējas centīsies pierādīt arī jaunieši F2 čempionātā, Formula E zvaigznes sacentīsies Parīzē. Tikmēr saulainajā Portugālē risināsies pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas otrais posms, WRC braucēji tiksies Argentīnā, bet WTCR sezona turpināsies Ungārijā.

Piektdiena, 27. aprīlis

12:00 Pirmie treniņbraucieni
16:00 Otrie treniņbraucieni

Sestdiena, 28. aprīlis

13:00 Trešie treniņbraucieni
16:00 Kvalifikācija

Svētdiena, 29. aprīlis

15:10 Azerbaidžānas Grand Prix starts

Grafiks: Pirelli
Grafiks: Pirelli