Karstākā prece šī brīža F1 braucēju tirgū Daniels Rikjardo atzinis, ka izjūt nelielu kārdinājumu doties uz “McLaren” vai “Renault” un mēģināt atkārtot Luisa Hamiltona sasniegumu, kurš 2012. gada izskaņā pameta “McLaren” un pievienojās piektajai ātrākajai komandai “Mercedes”, palīdzot tai atgriezties virsotnē.

Daniela Rikjardo līgums ar “Red Bull” beidzas šī gada izskaņā, tomēr skaidrības par austrālieša karjeras turpmāko virzību joprojām nav. Pats Rikjardo izteicās, ka vēlētos braukt komandā, ar ko ir iespējams cīnīties par tituliem, tomēr “Red Bull” līgums ar “Honda” par to dzinēju izmantošanu 2019. un 2020. gadā, iespējams, attālinājis Rikjardo no domas palikt “Red Bull” sastāvā.

Lai gan “Red Bull” pauduši, ka vēlētos paturēt Rikjardo savā komandā, tas nebūs viegli izdarāms – “Ferrari” opcija vairs nešķiet tik reāla, jo itāļu vienība nevēlās divus braucējus ar lielu līgumu, kamēr “Mercedes” vēl nav pagarinājuši līgumus ar saviem braucējiem – Luisu Hamiltonu un Valteri Botasu.

Tomēr interese par Rikjardo neaprobežojas starp trim vadošajām čempionāta komandām. Vācu mediji ziņo, ka “McLaren” jau izteikuši vairākus vilinošus piedāvājumus Rikjardo, ko nenoliedz arī Helmuts Marko, atklājot, ka piedāvājumi no Vokingā bāzētās komandas nākot katru nedēļu. Tiek baumots, ka “McLaren” piedāvājums sasniedz pat līdz 20 miljoniem USD sezonā.

Es nevēlos uzreiz teikt atteikt šādiem piedāvājumiem, jo es redzēju, ko Luiss paveica ar “Mercedes”. Es zinu, ka daudzi uzskata, ka šīs abas vienības nav gluži tādās pašās pozīcijās, bet vai tās varētu būt? Varbūt. Šī doma ir visai vilinoša. Negribu teikt, ka tā ir mana prioritāšu saraksta galvgalī, tomēr nevēlos to izslēgt. Jā, “McLaren” un “Renault” šobrīd par uzvarām necīnās, tomēr, kas zin, ko varam sagaidīt pēc gada vai trim?

Rikjardo arī atzinis, ka “McLaren” opcija ir lielā mērā atkarīga no Fernando Alonso lēmuma – ja viņš pametīs komandu, tad tai būs nepieciešams pieredzējis braucējs, kamēr viņa palikšana sastāvā padarītu vēl vienu sevi jau pierādījuša braucēja piesaisti teju vai neiespējami. “McLaren” komandas izteiktie piedāvājumi gan liecina, ka tā 2019. gadā vairs nerēķinās ar Alonso pakalpojumiem.