Tituliem un uzvarām visu laiku bagātākā Formula 1 komanda “Ferrari” ir gatava pieņemt risku un jau nākamsezon pamatsastāva vietu piedāvāt tās jauno braucēju akadēmijas spožākajam talantam Šarlam Leklerkam.

2007. gada čempionam Kimi Raikonenam šīs sezonas izskaņā beidzas līgums ar itāļu vienību, turklāt pastiprinājušās runas, ka somu sportists aizvada savu pēdējo sezonu čempionātā un gada izskaņā 39 gadu vecumā noslēgs karjeru.

Pagājušā gada decembrī “Ferrari” koncerna prezidents Serhio Markione paziņoja, ka Raikonenam nepieciešama stabila un veiksmīga sezona, lai saglabātu savu vietu komandā. Sezonas sākums Kimi izdevās tieši tāds, nereti atrodoties arī priekšā savam komandas biedram Sebastianam Fetelam, tomēr pēdējos posmos vācietis pārliecinoši guvis virsroku un pārņēmis vadību arī kopvērtējumā.

“Ferrari” pirmā izvēle Raikonena aizvietotāja meklējumos esot Daniels Rikjardo, kura algas prasības gan esot pārāk augstas priekš “Ferrari”, jo pamatīgas izmaksas jau rada Fetela atalgojums un komanda nevēlās vienlaikus uzturēt divus lielus līgumus. Austrālieša cenu paaugstina arī vilinošie piedāvājumi no “McLaren”.

Līdz ar to par pirmo kandidātu uz Raikonena vietu, visticamāk, kļūs Šarls Leklerks, kurš aizvada savu debijas sezonu “Sauber” komandas sastāvā. Lai gan pirmie posmi Leklerkam nebija spoži, straujais progress ļāvis trīs no pēdējiem četriem posmiem noslēgt punktos.

Pats Leklerks gan pagaidām vēl neuzskata šādu notikumu attīstību par pārāk iespējamu. “Kas tāds tikai radītu smaidu uz manas sejas, tomēr neuzskatu, ka tas ir reāli. Kad būs laiks domāt par nākamo sezonu, to arī darīšu. Protams, ceru tikt pie kārotās vietas,” Leklerks norādīja Kanādas GP nedēļas nogales laikā.