Foto: FIA F2

Pole position kvalifikācijā, uzvara pirmajā braucienā un aizcīnīšanās no astotās starta pozīcijas līdz otrajai vietai ļāvu “Mercedes” jauno braucēju programmas zvaigznei Džordžam Raselam pārņemt vadību F2 čempionāta kopvērtējumā, kamēr līdzšinējam līderim Lando Norisam neizdevās noturēt pirmajos posmos uzstādīto latiņu.

Kvalifikācijā bija vērojama izteikta divu komandu dominance – “ART” ar Džordžu Raselu un Džeku Eitkensu izcīnīja pirmo un ceturto vietu, kamēr starp viņiem ierindojās abas “Carlin” mašīnas ar Lando Norisu un Serhio Sette Kamaru.

Pirmajā braucienā Rasels sāka iekrāt pārsvaru, līdz tas tika dzēsts, kad trasē devās drošības mašīna pēc tam kad vienlaicīgi no cīņas izstājās Ralfs Bošungs un Niks de Vrīss. Markelovs, Gelaels un Maini nolēma savā obligātajā pitstopā vēl nedoties, kamēr Rasels un pārējie braucēji izmantoja šo iespēju. “Mercedes” juniors trasē tika garām Gelaelam un Maini, kamēr Markelovs boksos devās vien četrus apļus pirms finiša. Krievu braucējs atkrita uz 12. pozīciju, bet pēdējā aplī nodemonstrēja varoņdarbu, apsteidzot 3 mašīnas vienā līkumā, un finišējot astotajā vietā, kas nodrošināja pole position otrajam braucienam. Noriss uz mirkli piekāpās no 12. vietas startējušajam Roberto Meri, tomēr atguva savu pozīciju un kopā ar Antonio Fuoko pievienojās Raselam uz goda pjedestāla.

“F1LV

Starts gaitā ļāva Markelovam un Tadasukem Makino noturēt vadošās pozīcijas otrā brauciena pirmajā aplī, taču par galveno zvaigzni kļuva Džordžs Rasels, kurš strauji apsteidza konkurentus vienu pēc otra, līdz septītajā aplī noķēra un apdzina arī Makino. Noķert Markelovu gan neizdevās un abi savas pozīcijas saglabāja, kamēr trešo vietu izcīnīja Sette Kamara. Noriss bija izlauzies līdz piektajai vietai līdz problēmas ar riepu nodilumu lika samazināt tempu un finišu sasniegt tikai 11. vietā.

Līdz ar to Rasels kļuvis par jauno čempionāta līderi. Britu sportists guvis 132 punktus un nu apsteidzis Lando Norisu (122). Markelovs (92) atrodas trešajā vietā priekšā Albonam (89), Sette Kamaram (86) un Fuoko (82). Nākamais posms nākamnedēļ risināsies Silverstounā.

Aizraujošas cīņas bija vērojamas arī GP3 čempionātā, kur “Ferrari” jauno braucēju akadēmijas biedrs Kalums Ilots atveda “ART” komandai tās pirmo uzvaru kvalifikācijā šosezon, kamēr kopvērtējuma līdzšinējais līderis Antuāns Ubērs kļūdījās, izbrauca pārāk plaši, palika trases malā un pirmo braucienu sāka no peletona beigām.

Ubērs jau pirmajā aplī izlauzās līdz 11. pozīcijai, tomēr kontakts ar Ņikitu Mazepinu pielika punktu cerībām uz labu rezultātu. Džijs Mavsons apstājās starta – finiša taisnē, līdz ar to trasē devās drošības mašīna. Neraugoties uz pleca traumu Alesio Lorandi bija pakāpies uz otro vietu. Sacīkšu tiesneši ziņoja, ka drošības mašīnas periodā braucēju virkne dosies cauri boksiem, tomēr tā nenotika, ja neskaita Lorandi, kurš tajos jau bija iebraucis un atkrita uz pēdējo pozīciju. Tiesneši atzina savu kļūdu un ļāva itālim atgriezties savā pozīcijā. Finišu gan viņš sasniedza trešajā vietā aiz Leonardo Pulčini.

Džeikam Hjūzam izdevās izcīnīt uzvaru otrajā braucienā pēc cīņas ar Pedro Pikē visa brauciena garumā. Abi lieliski izmantoja starta jucekli, kad pole position īpašnieka Deivida Bekmana vājais starts ļāva viņa konkurentiem Raienam Tveteram un Džuliano Alezī nonākt blakus. Tveteram bija iekšmala, tomēr mēģinājumi izspiest konkurentus tālāk ārmalā rezultējās sadursmē, liekot visiem trim līderiem izstāties no cīņas.

Kalums Ilots finišēja sestais un nu pārņēmis vadību kopvērtējumā (69 punkti) pār Ubēru (63), Pulčini (61), Mazepinu (51) un Alezī (50). Arī GP3 nākamo posmu aizvadīs nākamnedēļ Silverstounā.

Formula 2 rezultāti
GP3 rezultāti