Silverstounas trasē aizvadītas sacensības Formula 2 un GP3 čempionātos. Lai gan F2 kopvērtējuma līderim Džordžam Raselam pie uzvaras neizdevās tikt, tomēr tika iekrāts vērtīgs pārsvars kopvērtējumā.

“Mercedes” komandas jauno braucēju programmas zvaigzne Džordžs Rasels izcīnīja pole position pirmajam braucienam, tomēr pēc neveiksmīga pitstopa zaudēja vadību Aleksam Albonam un finišēja otrajā vietā. Otrajā braucienā uzvaru izcīnīja Maksimilians Ginters, kamēr Rasels sacīkšu laikā pakāpās par piecām pozīcijām un finišēja 2. vietā, palielinot pārsvaru kopvērtējumā par Lando Norisu, kuru šoreiz iegāza vājš pirmais brauciens un avārija ar Šonu Gelaelu.

Tikmēr pamatīgs strīds izvērtās starp abiem “Trident” komandas braucējiem – Santino Feruči un Arjuns Maini jau trasē vairākkārt nespēja sadalīt pozīcijas, tomēr karstākās cīņas notika pēc tam – Feruči apzināti izraisīja nelielu kontaktu goda aplī un vēlāk abi nekautrējās viens otram asas frāzes veltīt pēc sacīkstēm.

Pēc sacīkstēm 20 gadus vecajam Feruči tika piespriesti vairāki sodi par saviem izgājieniem. Goda apļa incidenta rezultātā amerikānis diskvalificēts no diviem nākošajiem posmiem Hungaroringā un Spa trasē, kā arī saņēmis 60 000 EUR sodu. Ar to gan “Haas” F1 komandas rezerves braucēja problēmas nebeidzās. Komandas biedra Maini izspiešana no trases rezultējusies diskvalifikācijā šī posma otrajā braucienā, bet vēl 6000 EUR sodu Feruči saņēmis par to, ka ceļā uz boksiem, pēc apstāšanās palīdzības padokā, sportists jau bija novilcis 1 cimdu un ticis pie telefona.

Mazliet mierīgāki notikumi GP3 čempionātā – spējis nezaudēt vadību, neraugoties uz divām virtuālās un vienu reālās drošības mašīnas fāzi, Antuāns Ubērs izcīnīja uzvaru pirmajā braucienā un atguva vadību kopvērtējumā, kamēr labāko trijniekā iekļuva viņa “ART” komandas biedri Ņikita Mazepins un Kalums Ilots. Otrajā braucienā pjedestāls piederēja “Trident” komandai. Pirmā starta rinda tika diviem jaunajiem braucējiem, kuru tēvi savulaik spoži startēja F1 čempionātā – Džuliano Alezī un Pedro Pikē. Alezī neizmantoja pole position priekšrocības un uzvara nonāca Pikē kontā. Abi titula favorīti Ubērs un Ilots ieņēma 4. un 5. vietu.

Formula 2 rezultāti
Formula 2 kopvērtējums
Formula 2 kalendārs

GP3 rezultāti
GP3 kopvērtējums
GP3 kalendārs