Pirms divām nedēļām Francijas Grand Prix Sebastians Fetels startā izsita Valteri Botasu, šodien redzējām līdzīgu skatu – “Ferrari” un “Mercedes” mašīnas sadūrās jau startā. Šoreiz tās pilotēja Kimi Raikonens un Luiss Hamiltons. Abas titula pretendentu vienību miermīlībai pienācis gals.

Uzreiz pēc sacīkšu finiša 3. vietas ieguvējs Kimi Raikonens nekautrējās atzīt, ka ir vainojams pirmā apļa incidentā. “Jā, tā bija mana kļūda. Biju pelnījis sodu. Izcietu tiesnešu piešķirtās 10 sekundes un turpināju cīņu. Tā gadās. Bremzējot pirms trešā pagrieziena, mani riteņi sabloķējās, kā rezultātā uztriecos Hamiltona mašīnas aizmugurei un viņš sagriezās. Tā bija mana vaina. Ne viss gāja kā pa diedziņu, bet tā mēdz notikt.

Ne tik mierīgi pēc posma bija “Mercedes” komandas darbinieki. Vienības vadītājs Toto Volfs: “Tas bija sacīkšu incidents. Pola Rikāra trasē jau bijām līdzīgā situācijā. Jau atkal zaudējām daudz punktus konstruktoru ieskaitē. Katram pašam jāizvērtē situācija, tomēr tehniskais vadītājs Džeimss Alisons vaicāja, vai tas notiek apzināti, vai viņi vienkārši ir nekompetenti?” Alisona viedoklim daļēji pievienojies arī situācijas upuris Luiss Hamiltons, “Ferrari” rīcību nosaucot par ‘interesantu taktiku’.

“F1LV

Lielbritānijas Grand Prix uzvarētājam Sebastianam Fetelam tika vaicāts par Volfa komentāriem, par ko vācietis bija neizpratnē. “Kādēļ apzināti? Šādas situācijas mēdz notikt. Muļķīgi domāt, ka mēs avarējam speciāli. Man būtu ļoti grūti būt tik precīzam, ka es izsistu konkurentu, nesabojājot savu cīņu. Francijā es aizlauzu savu priekšējo antispārnu, līdz ar to man sacīkstes bija sabojātas. Veikt lielisku manevru ir tikpat viegli kā sadurties.

Tikmēr Nikijs Lauda jau atkal pacēlis jautājumu par soda atbilstību situācijai. “Pirmkārt, viņi kļūdījās jau ar Fetelu, piešķirot tikai 5 sekundes. Šoreiz vismaz Kimi saņēma 10 sekunžu sodu. Viņi sāk saprast, kas šeit notiek. Tā tam nevajadzētu būt, tomēr vēlos izcelt Luisu, kurš no pēdējās pozīcijas fantastiski aizcīnījās līdz pat otrajai vietai. Bez avārijas viņš būtu izcīnījis uzvaru.

1 KOMENTĀRS

  1. Jautājums jau ir vienkāršs – Quo vadis Tā izskatās ka večuki kas komandē parādi F1, ir tik tālu aizgājuši nost no autosporta ka ir gatavi nokaut saknē jebkuru cīņas mēģinājumi, jo jebkurā cīņā vienmēr var atrast vainīgo ( pat ja tāda tur nav). Lai cik arī Toto Volfam vajadzētu būt subjektīvam , viņš tomēr saka – sacīkšu incidents, kas ir pareizi , jo tas nozīmē , ka nebija jābūt nekādiem sodiem. Pārējiem večiem vienkārši jātin makšķeri prom no autosporta, kamēr viņi to nav galīgi nokāvuši