Aizvadītajā nedēļas nogalē Spa trasē notikušas Eiropas F3 čempionāta sacīkstes jaunajiem motorsporta talantiem. Par skaļāko notikumu kļuva vācieša Mika Šūmahera uzvara trasē, kur viņa tēvs Mihaels izcīnīja savu pirmo F1 uzvaru.

Eiropas F3 čempionāta Beļģijas posma pirmajā braucienā pole position ieguvējs Jehans Daruvala startā zaudēja pirmo pozīciju Markusam Armstrongam un Aleksam Palou, tomēr indietis drīz vien vienu pozīciju atguva, bet pēc Troicka un Fenestraza sadursmes restartā izkaroja arī vadību. Trešo vietu izcīnīja igaunis Ralfs Ārons, izmantojot priekšā braucošo Armstronga un Hindžlija sadursmi. Arī Āronam gan viegli negāja – sadursmes rezultātā ar Enāmu Ahmedu viena no riepām pamazām sāka izlaist gaisu, ļaujot pietuvoties Denam Tiktumam.

REZULTĀTI

“F1LV

Tiktums savu zvaigžņu stundu piedzīvoja 2. braucienā. “Red Bull” jauno braucēju akadēmijas biedrs kvalificējās tikai 10. vietā, tomēr vairākas pozīcijas viņam uzdāvināja “Prema” braucēji – Žou startā sadūrās ar pole position ieguvēju Šūmaheru, kamēr Armstrongs izbrauca ārpus trases. Dubultvadība nonāca igauņu rokās – otrajā aplī Juri Vips apsteidza Ralfu Āronu, tomēr mēģinājums atgūt pozīciju rezultējās sadursmē. Sacīkstes turpinājās bez Baltijas pārstāvjiem. Fabio Šērers bija jaunais līderis. Viņam sekoja Švarcmans un Tiktums, kurš ātri vien tika galā ar krievu sportistu. Pēc spraigas cīņas par 1. vietu, Tiktums ieguva arī to, apliecinot savu piederību titula pretendentu lokam.

REZULTĀTI

Nedēļas nogales pēdējo braucienu no pole position uzsāka Guanju Žou, tomēr jau pirmajā aplī ķīnietis nonāca aiz saviem komandas biedriem Markusa Armstronga un Roberta Švarcmana. Arī 6. vietā startējušais Miks Šūmahers centās apdzīt Žou, tomēr abi saskrējās, liekot Žou atkrist uz pēdējo pozīciju. Armstronga un Švarcamana cīņa ļāva Šūmaheram abus noķert un apsteigt viena apļa laikā. Ārons punktus šai braucienā neguva, kamēr viņa tautietis Vips aizcīnījās līdz 4. vietai.

REZULTĀTI

Eiropas F3 čempionāts nu ir pusē. Aizvadīti 5 no 10 posmiem. Nākamais posms gaidāms 18. un 19. augustā Silverstounas trasē, Anglijā.

Vadību čempionāta kopvērtējumā ar 154 punktiem saglabājis Markuss Armstrongs, tomēr viņam uz papēžiem min Tiktums (153), Ārons (141.5) un Žou (130). Šūmahers ar 101 punktu ieņem 8. pozīciju vienu punktu aiz Juri Vipa. Debitantu ieskaitē Armstrongs gan atrodas tikai 2. vietā 9.5 punktus aiz stabilu sezonu aizvadošā Švarcmana. Komandu ieskaitē “Prema” pārsvars pār “Motopark” tuvojas 100 punktiem un grūti iedomāties, kā tas varētu tikt sadeldēts sezonas otrajā pusē.