Šajā nedēļas nogalē pēc mēnesi ilga pārtraukuma skatītājiem būs iespēja sekot līdzi FIA pasaules rallijkrosa čempionāta notikumiem. Sezonas septītais posms risinās Truā-Rivjērā, Kanādā, kas nozīmē, ka Jāņa Baumaņa un Vasīlija Grjazina gaitām varēsim sekot sestdien un svētdien pievakarē.

Ilgā pauze ļāvusi komandām pamatīgi sagatavoties sezonas otrajai daļai. Inovācijas un uzlabojumi tika izmēģināti testos, kas notika Biķernieku trasē, tomēr īstos spēka samērus varēs noteikt tikai reālā kontaktcīņā trasē.

Motorsporta sacensības Truā-Rivjēras trasē risinās jau vairāk kā pusgadsimtu, turklāt šī ir vienīgā ārpus Eiropas esošā trase, kurā sacensības notikušas katrā no aizvadītajām četrām pasaules rallijkrosa čempionāta sezonām.

Grafiks: FIA
“F1LV

Pasaules čempionāta Supercar ieskaitē starp 15 dalībniekiem atrodams arī latvieša Jāņa Baumaņa vārds. Sezonas pirmajos posmos Jāņa “Stard” vienība aktīvi eksperimentēja, cenšoties piemeklēt atbilstošos piekares regulējumus, kas ļautu Latvijas pārstāvim cīnīties ar rūpnīcu braucējiem gan sausos, gan slapjos laikapstākļos. Jaudas trūkums nereti galvenās problēmas radījis taisnēs.

Truā-Rivjēras trase ir samērā ātra (viena no retajām, kur vidējais ātrums pārsniedz 100 km/h), tomēr šī sezona jau vairākkārt pierādījusi, cik viegli iespējams pieļaut kļūdas arī vadošajiem braucējiem. Ja veiksme uzsmaidīs un meistarība būs tikpat augstā līmenī kā līdz šim, Jānim vajadzētu būt vienam no galvenajiem konkurentiem uz vietu finālā, ja kāds (vai kādi) no līderiem ‘paklups’.

Kanādas RX rezultāti

Braucējs2014201520162017
Johans Kristofersons-1131
Peters Solbergs1852
Matiass Ekstroms-687
Andreass Bakeruds85213
Sebastians Lēbs--93
Timijs Hansens7716
Kevins Hansens---10
Robins Larsons-1816-
Kevins Ēriksons--114
Jānis Baumanis--158
Timurs Timerzjanovs312711
Niklass Gronholms--1214
Žerlēns Šišerī---15 (RX Lites)
Žeroms Grosē-Žanī----
Gregors Demostjē----

Kanādā ko paredzēt ir grūti – ne velti 4 posmos šeit bijuši 4 dažādi uzvarētāji ar trīs dažādu marku auto, turklāt tikai Johanam Kristofersonam un Peteram Solbergam uz goda pjedestāla Kanādā izdevies kāpt divas reizes. “Volkswagen” duets gan būs galvenie favorīti uz uzvaru arī šoreiz. Pēc teju perfekta sezonas sākuma Kristofersona izpildījumā viņa tautietis Matiass Ekstroms norādīja, ka cīņa par titulu ir beigusies un nu atlicis piecu braucēju cīņā sadalīt vicečempiona godu. Tas gan nenozīmē, ka “Audi” vai “Peugeot” atsevišķos posmos nevarētu pacīnīties par uzvaru.

No šīs sekotāju grupiņas tikai Timijam Hansenam Kanādā izdevies gūt panākumu, kamēr šosezon optimālā snieguma demonstrēšanai traucējuši gan mašīnas defekti, gan paša kļūdas. Piestrādājot pie stabilitātes, iespējams, tieši viņam ir vislielākās izredzes otro vietu atņemt tās tagadējam īpašniekam Andreasam Bakerudam. Pēdējā posmā Holjesā gan tieši allaž jautri noskaņotais norvēģis kļuva par Kristofersona ciešāko sekotāju. Šai cīniņā ik centimetram un sekundes simtdaļai būs nozīme, garantējot aizraujošu nedēļas nogali visiem autosporta cienītājiem.

Līdzās pasaules čempionāta Supercar ieskaitei šai nedēļas nogalē Truā-Rivjēras trasē tiks aizvadīts arī Amerikas rallijkrosa čempionāta posms. Tajā uz starta stāsies gan sezonas pirmo posmu uzvarētāji Skots Spīds un Taners Fausts, gan triku meistars Kens Bloks, kā arī F1 čempions un mājinieks Žaks Vilnēvs. Tikmēr cīņa par titulu turpināsies arī RX2 klasē, kur starp pretendentiem uz uzvaru ir arī Latvijas komandas “Sports Racing Technologies” pārstāvis Vasīlijs Grjazins. Pēc spēcīga, bet neveiksmīga sezonas sākuma, pēdējos posmos virsroku pār Grjazinu guvuši Olivers Ēriksons un Žiljems de Riders, tomēr pērn tieši Kanādas posms kļuva par pagrieziena punktu, sākot ar kuru Latvijas pārstāvis noslēdza gadu ar trim fināliem. Vai līdzīgas tendences būs vērojamas arī šogad?

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 4. AUGUSTS

16:15 Treniņbraucieni World RX, RX2 un ARX
18:35 Treniņbraucieni World RX, RX2 un ARX
20:45 Pirmā kvalifikācija World RX, RX2 un ARX
22:50 Otrā kvalifikācija World RX, RX2 un ARX

SVĒTDIENA, 5. AUGUSTS

15:00 Iesildīšanas braucieni World RX, RX2 un ARX
15:55 Trešā kvalifikācija World RX, RX2 un ARX
18:10 Ceturtā kvalifikācija World RX, RX2 un ARX
20:50 Pusfināli RX2
21:00 Tiešā translācija LTV7 un LMT straumē
22:00 Pusfināli World RX un fināls World RX un RX2
23:20 Pusfināli un fināls ARX

NrSacīkstesTraseDatums
1Barselonas RXBarselona14. - 16. aprīlis
2Portugāles RXMontalegre28. - 29. aprīlis
3Beļģijas RXMetē12. - 13. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 27. maijs
5Norvēģijas RXHella9. - 10. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa30. jūnijs - 1. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra4. - 5. augusts
8Francijas RXLoīka1. - 2. septembris
9Latvijas RXBiķernieki15. - 16. septembris
10Amerikas RXOstina29. - 30. septembris
11Vācijas RXEsteringa13. - 14. oktobris
12Dienvidāfrikas RXKillarneja24. - 25. novembris