“Red Bull” komanda apstiprinājusi, ka šīs sezonas izskaņā pēc piecu gadu sadarbības to pametīs Daniels Rikjardo, kurš šai laikā izcīnījis 7 uzvaras un divas reizes sezonu noslēdzis labāko trijniekā uzreiz aiz abiem “Mercedes” braucējiem.

Daniels Rikjardo “Red Bull” sistēmai pievienojās 2008. gadā. Kā jauno braucēju programmas biedrs, pierādot sevi junioru kategorijās, Rikjardo nodrošināja savu debiju F1 čempionātā 2011. gadā ar “HRT” komandu. Pēc tam tika aizvadīti divi gadi “Toro Rosso”, bet pēc Marka Vēbera karjeras noslēgšanas, Rikjardo ieņēma tautieša vietu “Red Bull” sastāvā.

Mēs pilnībā respektējam Daniela lēmumu pamest “Aston Martin Red Bull Racing” komandu un novēlam viņam veiksmi nākotnē. Vēlamies viņam pateikties par darbu un lomu, ko Daniels komandā spēlēja kopš pievienošanās 2014. gadā. Par spožākajiem mirkļiem noteikti uzskatāmas 7 uzvaras un 29 goda pjedestāli, ko viņš līdz šim ir sasniedzis kopā ar mums. Mēs turpināsim izvērtēt, kurš braucējs būtu piemērotākais Maksa Verstapena komandas biedrs 2019. gada sezonā. Tikmēr šogad ir palikuši vēl 9 posmi, tādēļ pagaidām koncentrēsimies uz maksimālā rezultāta sasniegšanu ar Maksu un Danielu atlikušajā sezonas daļā,” situāciju “Red Bull” izplatītajā paziņojumā skaidro tās vadītājs Kristians Horners.

Savu karjeru Daniels Rikjardo turpinās “Renault” komandā. Līgums noslēgts uz divām sezonām.

Par Daniela Rikjardo aizstājēju, visticamāk, kļūs “Toro Rosso” braucējs Pjērs Gazlī vai šosezon uz “Renault” izīrētais Karloss Saincs.

Vēl pagājušajā nedēļā Daniels Rikjardo ziņoja, ka līguma pagarināšana ar “Red Bull” esot tikai laika jautājums un oficiāls paziņojums, visticamāk, sekošot tuvākajās dienās. Par vienu no reālākajiem iemesliem Rikjardo lēmumam pamest “Red Bull” tiek minēta komandas vadības vēlme vienību būvēt ap tās jauno zvaigzni maksu Verstapenu.