“Haas” F1 komandas vadītājs Gunters Steiners ir pārliecināts, ka čempionātam šobrīd būtu bezjēdzīgi piesaistīt jaunas komandas, ņemot vērā šobrīd problemātisko situāciju ar finansiāli mazākajām vienībām.

“Haas” F1 čempionātā ienāca 2016. gadā uzreiz pēc tam, kad to līdzekļu trūkumu “Manor Marussia”, nosargājot F1 komandu skaitu nemainīgu. Pēdējā mēneša laikā uzsāktie juridiskie procesi pret “Force India” vienību un konkurentu nevēlēšanās ļaut jaunajiem īpašniekiem ‘mantot’ vienību (un tās balvu fondu) nozīmē, ka nākamgad var gadīties, ka uz starta stāsies tikai 9 komandas.

Gunters Steiners paudis cerību, ka no šādas notikumu attīstības izdosies izvairīties. “Es ceru, ka pie teikšanas tiks pareizie cilvēki. Jaunajiem pircējiem ir jābūt tādiem, kas ir šeit uz palikšanu, lai visi iesaistītie cilvēki saglabātu savus darbus, un F1 arī turpmāk varētu funkcionēt 10 komandu sastāvā.

“F1LV

Mēs varam sacensties ar 18 mašīnām, tomēr uzskatu, ka 10 komandas būtu labāk. Es labprāt vēlētos redzēt 20 spēcīgas formulas, nekā kādu, kam te nevajadzētu būt. Ir nepieciešams pieskatīt tās 10 komandas, kas jau startē čempionātā. Visi saka, ka vajag izplesties līdz 11 vai pat 12 vienībām. ja esošās domā, kā izdzīvot, kāda jēga no vēl vienas? Varbūt drīzāk sāksim domāt, kā noturēt šīs 10 funkcionējošas? Būsim reālisti, nevis turpināsim dzīvot pēc ‘jo vairāk, jo labāk’ loģikas.

Pēdējais jauno komandu ‘bums’ F1 bija vērojams 2010. gadā, kad uz starta vajadzēja iziet 4 jaunām komandām – “Lotus”, “HRT”, “Virgin” un “US Racing”. Pēdējā nemaz netika līdz savam pirmajam startam, kamēr pārējās trīs pēc konstantas cīņas ar finansu piesaistes problēmām no F1 pazuda sešu gadu laikā, tā arī nespējot nostiprināties cīņai par regulāriem finišiem punktos.

Vaicāts, vai 2021. gads būtu labāk piemērots jaunu vienību piesaistei, Steiners ir piesardzīgs: “Nākotni nevaru paredzēt. Vispirms ir jāglābj “Force India”. Tad 2020. gada izskaņā, ja visas vecās komandas būs stabilas un drošas, varam skatīties, ko darīt. Ir pieejamas jaunu dalībnieku licences, man nebūtu iebildumu, tomēr nav jēga uz diviem gadiem priecāties par 11 komandām, ja pēc tam mēs nonākam līdz deviņām.