Formula E čempionāta vadītājs Alehandro Agags veltījis kritiku F1 sporta daļas vadītāja Rosa Brauna izteikumiem par potenciālo F1 pāreju uz elektromotoriem, kad tas tiks uzskatīts par pareizo soli, norādot, ka šādas ieceres īstenošanai F1 jāsaņem akcepts no visiem FIA paspārnē notiekošajiem elektromobiļu čempionātiem.

Jau ziņojām, ka Ross Brauns pagaidām nopietni neapsver ideju veikt tik radikālu soli F1 attīstībā, tomēr neizslēdz, ka pāreja uz elektrodzinējiem varētu notikt jau tuvāko 10 gadu laikā.

Ross teica, ka F1 varētu pāriet uz elektroformulām tuvāko desmit gadu laikā. Tas nav iespējams. Formula E pieder unikālas tiesības, kas saskaņotas ar FIA, uz 25 sezonām. Esam aizvadījuši tikai četras, līdz ar to F1 elektromotorus varētu ieviest ne ātrāk par 2039. gadu, ja mēs nepagarināsim savu līgumu, tomēr neredzu iemeslu, lai šis līgums netiktu pagarināts,” stāsta Agags.

“F1LV

Mūsu ekskluzīvās tiesības pieder līdz vismaz 2039. gadam, tādēļ F1 nevar doties šai virzienā līdz tam. Ja viņi vēlās veikt pārrunas, tas ir cits jautājums un esmu atvērts piedāvājumiem. Ja tas nenotiks, viņi neko šai ziņā nevar mainīt.